Labrīt

RSU prorektors: Augstskolas mērķi ir tiekties uz izcilību gan pētniecībā, gan studijās

Labrīt

ES bažīga par Norvēģijas vēlmi īstenot dziļjūras derīgo izrakteņu ieguvi Arktikā

Partijas "Saskaņa" viena no saraksta līderēm EP vēlēšanās būs Regīna Ločmele

«Saskaņa» Eiroparlamenta vēlēšanās cer iegūt vienu vietu; sapņo par divām

Partija "Saskaņa" jūnijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās cer iegūt vienu deputāta vietu, bet sapņo par divām. To intervijā Latvijas Radio atzina partijas līdzpriekšsēdētāja Regīna Ločmele, kura vēlēšanās "Saskaņas" sarakstā startē ar trešo numuru.

Viņa norādīja, ka šīs EP vēlēšanas "Saskaņai" ir ļoti nozīmīgas, lai pierādītu, ka "Saskaņa" ir ne tikai dzīva, bet arī darbspējīga un spējīga uzrunāt vēlētājus. Saskaņā ar pēdējiem partiju reitingiem "Saskaņa" pārvar 5% barjeru.

"Mēs uzskatām, ka mūsu trijotne – [Nils] Ušakovs, [Olga] Petkeviča, Ločmele – ir tie cilvēki, kas spēs uzrunāt gan vēlētājus, gan spēs strādāt Eiroparlamentā, ļoti godīgi pārstāvot Latviju," sacīja Ločmele.

Jautāta par bezpartejiskās daugavpilietes Petkevičas plusiem, kāpēc viņa ir "Saskaņas" saraksta otrais numurs, Ločmele sacīja: "Plusi ir nevis Petkevičai, bet Daugavpilij.

Mēs uzskatām, ka Latgale ir īpašs reģions Latvijai un līdz ar to arī īpašs reģions Eiropas Savienībai.

Daugavpils ir Latgales lielākā pilsēta, un mēs ceram, ka Daugavpils varbūt pirmo reizi Latvijas vēsturē un Eiropas Parlamenta vēsturē tiks pārstāvēta ar savu konkrētu cilvēku," klāstīja "Saskaņa" partijas līdzpriekšsēdētāja.

Viņa atzīmēja, ka Petkeviču mīl Daugavpilī, viņa pazīst daudzus šajā pilsētā. "Pats galvenais, ka viņa ir ļoti tuva tiem cilvēkiem, par kuriem ir jādomā katram ievēlētam deputātam, vienalga kādā līmenī viņš strādā." Petkeviča esot ļoti aktīva, viņa brīvi runājot latviešu, krievu un angļu valodā un partijā "Saskaņa" neplāno iestāties.

Viņa ļoti labi saprotot Latgales problēmas – nabadzību, sociālo nevienlīdzību, nepilsoņu jautājumus.

Ločmele vienlaikus atzīmēja, ka "Saskaņas" vēlētājs ir arī rīdzinieks, tāpēc saraksta augšgalā ir arī viņa un Ušakovs.

KONTEKSTS:

25. janvārī sākās EP vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniegšana CVK, un tā noslēgsies 9. februārī. Kandidātu sarakstus drīkst iesniegt Latvijā reģistrēta politiskā partija, kurā ir ne mazāk kā 500 biedru, kā arī Latvijā reģistrēta politisko partiju apvienība, ja tajā kopā ir ne mazāk kā 500 biedru.

"Saskaņa" 29. janvārī CVK iesniedza partijas kandidātu sarakstu un programmu gaidāmajām EP vēlēšanām. Sarakstu līderi ir "Saskaņas" līdzpriekšsēdētājs Nils Ušakovs, "Daugavpils siltumtīklu"  sabiedrisko attiecību speciāliste Olga Petkeviča un partijas līdzpriekšsēdētāja Regīna Ločmele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti