Dienas ziņas

Turpinās kandidātu sarakstu iesniegšana EP vēlēšanām

Dienas ziņas

Kļūdas "Rīgas satiksmes" informatīvajos ekrānos

Meklē veidus skolotāju skaita palielināšanai

Meklē veidus skolotāju skaita palielināšanai

Uz lielu daļu pedagogu studiju budžeta vietām pieprasījums ir lielāks nekā piedāvājums. Ja par valsts budžeta līdzekļiem varētu mācīties visi topošie pedagogi, jauno skolotāju skaits varētu būt vismaz divreiz lielāks.

Piemēram, uz vienu angļu valodas pasniedzēja budžeta vietu ir vairāk nekā seši pieteikumi, matemātikas – vairāk nekā divi, secināts pēc studiju pieteikumiem šim mācību gadam.

Latvijas Universitātes mācībspēki ar Izglītības un zinātnes ministriju spriež par to, lai arī neklātienes studentiem būtu iespēja mācīties par budžeta līdzekļiem. Arī tas varētu piesaistīt jaunus cilvēkus profesijai.

"Noteikti, ka ir svarīgi, kā mums palīdzēt jaunajiem cilvēkiem doties arī uz reģioniem, jo Rīga vienmēr ir pievilcīgāka. Domāju, ka ir valsts daļa, ko mēs varam izdarīt arī ar stipendijām studiju programmām, un noteikti ir pašvaldību daļa, kas ir saistīta ar infrastruktūru jaunajiem speciālistiem — dzīvesvietas un pārējie pakalpojumi, kas nepieciešami, lai cilvēki izvēlētos dzīvot reģionos," pauda izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība").

Aizvien galvenais izaicinājums profesijā ir pietiekams atalgojums, atzina ministre. Tas ir viens no aspektiem, kas veido amata reputāciju un prestižu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti