Dienas ziņas

Kārtību uz ūdens kontrolē arī ziemā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Iedzīvotāju iniciatīvu projekti Kuldīgā pieprasīti

«Darīsim paši!» – Kuldīgas novadā ar vietvaras atbalstu vietējie labiekārto vidi

"Kas gan varētu vislabāk zināt, kas mums ir vajadzīgs, ja ne mēs paši," tā saka tie Kuldīgas novada iedzīvotāji, kuri piedalījušies projektu konkursā "Darīsim paši!". Šāda atbalsta programma ir jau daudzus gadus, un interese par to tikai pieaug.

ĪSUMĀ:

  • Kuldīgas novadā atbalsta programmā "Darīsim paši!" iedzīvotāji labiekārto savu vidi.
  • Piemēram, bibliotēkai atjaunota āra nojume, iekārtoti sporta laukumi, kāpņu telpas, pagalmi.
  • Viena projekta maksimālais līdzfinansējums - 800 eiro materiālu iegādei, bet darbs jāveic pašiem.  
  • Programmu turpinās arī šogad, bet 9 gadu laikā īstenoti vairāk nekā 550 projektu.

Jau par tradīciju kļuvis, ka gada sākumā uz svinīgu pasākumu kopā tiek aicināti visi projektu īstenotāji, lai pateiktos viņiem par ieguldīto darbu apkārtējās vides uzlabošanā un atskatītos uz paveikto iepriekšējā gadā.

Bibliotekāre Sandra Balcere stāstīja, ka projektā ir uzlabota viena no nojumēm, kur savulaik spēlējušies skolas un bērnudārza grupiņu bērni. Līdzās esošā Jaunmuižas pamatskola slēgta pirms vairākiem gadiem un nu ēkas vienā daļā ir tikai bibliotēka.

Viņa pārliecināta – jāveido pievilcīga vide pašiem, jo cilvēki uz pasākumiem un bibliotēku nākot labprāt. Projektu konkursā "Darīsim paši!" piedalījusies pirmo reizi.

"Nojumīte būs daudzfunkcionāla. Gada siltajos mēnešos tā ir domāta dažādu aktivitāšu organizēšanai, bērni varēs spēlēt lielformāta spēles vai nu arī, kurš vēlēsies paņemt no bibliotēkas grāmatu, tā būs kā āra lasītava," stāstīja Antuļu bibliotēkas vadītāja Sandra Balcere.

Turpat līdzās jaunu veidolu ieguvuši volejbola, futbola un basketbola laukumi. Tos uzlabojusi cita Jaunmuižas iedzīvotāju grupa.

"Gribam nedaudz saglabāt to mazo kultūras vietu, kas šajā gadījumā ir skola, gan bērniem, gan pieaugušiem, kuri pastaigājas ar sunīšiem, vienkārši pastaigājas pa Jaunmuižu. Mums to ielu ir tik, cik ir, un šī ir tāda mazā kultūrvietiņa, mini, mini, mini kultūrvietiņa," sacīja Jaunmuižas iedzīvotāja Marika Rimša-Buša.

Šie ir divi no 47 projektiem, kas 2023. gadā īstenoti Kuldīgas novada pašvaldības iedzīvotāju iniciatīvu konkursā "Darīsim paši!".

Vēl ir daudz izremontētu kāpņu telpu, labiekārtoti pagalmi, radītas kopā būšanas vietas, veikti uzlabojumi baznīcās un kapsētās, izveidota āra klase, skatu laukumi un kāpnes ainaviskās vietās. 

Viena projekta maksimālā līdzfinansējuma summa no atbalsta programmas ir 800 eiro, kurus var lietot materiālu iegādei, bet darbs jāveic pašiem.

Ne vienmēr tas bijis viegli, to atzina arī grupa "Palicēji", kas izremontēja kapliču.

"Diezgan grūti gāja, tā naudiņa jau, protams, maza, paši no savas puses kaut ko ieguldījām, meklējām, no mājām nesām," atzina skrundenieks Jānis Demčuks.

Biedrības "Darīsim paši!" administratīvā vadītāja Ieva Birbele savukārt informēja, ka  arī šogad "budžets ir palicis kā iepriekšējā gadā, arī maksimālā summa ir šie 800, bet ir jāsaka un jāatceras, ka šis ir iniciatīvu konkurss, un mēs tomēr skatāmies, ka iedzīvotāju līdzdalībai arī jābūt. Un mēs arī nevaram atbalstīt visu simtprocentīgi. Bet šis 800 eiro [atbalsts], kā mēs redzam, šiem projektiem ir ļoti nozīmīgs un ļoti daudzas brīnišķīgas lietas var izdarīt."

Ne viens vien uzrunātais projekta īstenotājs atzina, ka ir jau idejas, ko pieteikt šī gada konkursam.

Pavisam deviņu gadu laikā ar šīs programmas atbalstu īstenoti vairāk nekā 550 projektu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti