Rīta Panorāma

Lietuvā atklāts piemineklis burtam Ė

Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Bioloģiski noārdāmu atkritumu šķirošana

Uzņēmums: Bioatkritumu konteinerus uzstāda pēc iedzīvotāju pieprasījuma

Lai sāktu šķirot bioloģiski noārdāmos atkritumus, iedzīvotājiem vai namu pārvaldniekiem jāvēršas pie atkritumu apsaimniekotāja, noslēdzot līgumu par attiecīgo konteineru izvešanu, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja atkritumu operatora "CleanR" valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs.

Ar bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšana Latvijā pašlaik vislabāk veicas Rīgā, kur bioatkritumus sāka vākt jau no 2020. gada, pastāstīja Stankevičs, piebilstot, ka aizvien ir vieta izaugsmei.

No šī gada sākuma bioatkritumu konteineriem un līgumiem par to izvešanu jābūt gan privātpersonām, kam pa tiešo ir līgumi ar atkritumu apsaimniekotājiem, gan daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, kas ar atkritumu izvedējiem sadarbojas caur namu pārvaldniekiem, norādīja uzņēmuma vadītājs.

"Pašu pakalpojumu vienmēr piesaka klients. Tas nozīmē, ka mums kā operatoram nav uzlikts pienākums visiem salikt konteinerus.

Respektīvi – jābūt pieprasījumam," sacīja Stankevičs.

Attiecīgi iedzīvotājiem ir jāvēršas vai nu pie atkritumu operatora, vai namu apsaimniekotāja.

Bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošana ir iespēja samazināt iedzīvotāju izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu. No šā gada bioatkritumu tarifs ir par 40% zemāks nekā sadzīves atkritumiem, uzsvēra Stankevičs.

KONTEKSTS:

No 2024.gada 1. janvāra Latvijā uzsākta bioloģisko atkritumu dalītā vākšana, uzstādot brūnos konteinerus, uz kura rakstīts "Bioloģiskie atkritumi". Taču janvāra pirmajās dienās vēl nebija vērojama nedz iedzīvotāju atsaucība, nedz arī atkritumu apsaimniekotāju pastiprināta interese vākt bioatkritumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti