Dienas ziņas

Rīgā plīst ūdensvadi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājas slimnīcā trūkst 11 ārstu; cer uz ministrijas palīdzību

Liepājas slimnīcā trūkst ārstu; cer uz ministrijas palīdzību

Abas lielākās valsts reģionālās slimnīcas – Daugavpils un Liepājas slimnīca – jau ilgstoši cenšas risināt kadru trūkuma problēmu. Valdība pērn decembrī nolēma novirzīt papildu finansējumu veselības nozarei, un šī gada budžetā situācijas stabilizēšanai piešķirta vēl papildu nauda, taču slimnīcas cer, ka Veselības ministrija aktīvāk iesaistīsies arī cilvēkresursu plānošanā un jaunu speciālistu piesaistē.  

ĪSUMĀ:

  • Liepājas slimnīcai aizvadītais gads bijis finansiāli sarežģīts, problēma ir arī mediķu trūkums.
  • Slimnīca cer uz ministrijas palīdzību cilvēkresursu plānošanā.
  • Veselības ministrs sola, ka šogad finansiālā situācija būšot labāka.
  • Šobrīd Liepājas slimnīcā trūkst 11 ārstu, 8 medmāsu, 5 dažādu citu medicīnas speciālistu.

Liepājas reģionālajai slimnīcai aizvadītais gads bijis finansiāli sarežģīts un izaicinājumiem pilns, taču ne katastrofāls. Uz šo gadu ārstniecības iestāde raugās ar lielākām cerībām, īpaši domājot par darbinieku piesaisti. 

"Mūs interesē, ar kādām finansēm var rēķināties 2024. gadā. No tā ir atkarīga ne tikai darbinieku darba samaksa, bet arī tas, kādi pakalpojumi un cik lielā apmērā tiks sniegti Liepājas un Kurzemes iedzīvotājiem. Vēl sāpīgāks jautājums nekā finanses ir cilvēkresursi.

Mēs uzskatām, ka Veselības ministrijas kompetence ir cilvēkresursu plānošana," pauda Liepājas reģionālās slimnīcas ārstniecības direktors Edvīns Striks. 

Liepājas slimnīcas finanšu situācija kopumā, salīdzinot ar Latgales kolēģiem, ir krietni labāka. Daugavpils reģionālās slimnīcas budžetā, gadu noslēdzot, bija piecu miljonu eiro deficīts, liepājniekiem tie varētu būt aptuveni 100 000 eiro. Precīza summa vēl nav zināma, jo šobrīd notiek visu datu apkopošana.

Par nozari atbildīgais ministrs sola, ka šogad būšot labāka situācija.

"No 1. janvāra ir pielikts papildu finansējums budžetā atalgojumam mediķiem, tas arī ir finansējums, kas parādīsies šogad slimnīcas budžetā, bet noteikti ir arī vēl viena summa, jūs zināt, ka mums ir 275 miljoni eiro klāt šogad. 167 miljoni aizgāja no 1. janvāra, un mums ir vairāk nekā 100 miljoni rezervēti gan slimnīcām, gan primārajai aprūpei – ģimenes ārstiem," norādīja veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība").

Veselības ministra Hosama Abu Meri ("Jaunā Vienotība") vizīte Liepājas slimnīcā.
Veselības ministra Hosama Abu Meri ("Jaunā Vienotība") vizīte Liepājas slimnīcā.

Liepājas slimnīcā cer, ka, pateicoties papildus piešķirtajai naudai, izdosies aizpildīt visus štatu saraksta robus, un šajā ziņā jau kopš 2009. gada mērķtiecīgu atbalstu sniedz arī ārstniecības iestādes galvenā kapitāldaļu turētāja – pašvaldība.

"Mēs esam papildus atbalstījuši 66 rezidentus, kas ir kļuvuši par Liepājas ārstiem. Un to mēs turpināsim darīt – katru gadu mēs piedāvājam mājokļu programmu un arī stipendijas vecāko kursu studentiem," informēja Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Šobrīd Liepājas reģionālajā slimnīcā trūkst 11 ārstu, astoņu medmāsu, kā arī piecu dažādu citu medicīnas speciālistu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti