Valsts līdzfinansēs bērnu ar smagu invaliditāti aprūpi mājās

Valsts no nākamā gada līdzfinansēs bērnu ar smagiem funkcionāliem traucējumiem aprūpi mājās, paredz Saeimas ceturtdien, 7. decembrī, atbalstītie grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā. Grozījumi paredz, ka valsts turpina līdzfinansēt aprūpi bērnam arī pēc pilngadības sasniegšanas, līdz persona sasniedz 24 gadu vecumu.

Likumprojektu atbalstīja 83 deputāti.

Līdzfinansējuma apmēru nosaka Ministru kabinets, un valdība noteikusi, ka tas piešķirams 30% apmērā no faktiskajām pašvaldību izmaksām par sniegto aprūpes mājās pakalpojumu bērniem.

Likuma grozījumu mērķis ir novērst bērnu ievietošanu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nodrošināt uz bērna individuālajām vajadzībām vērstus sociālos pakalpojumus un atbalstu dzīvesvietā, kā arī atslogot pašvaldību budžetu, norādīts anotācijā.

Atbalsts tiks sniegts bērniem un jauniešiem līdz 24 gadu vecumam ar smagiem un ļoti smagiem funkcionāliem traucējumiem, kuriem ir vai līdz 18 gadu vecumam ir bijis izsniegts Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinums par īpašās kopšanas nepieciešamību. 

Grozījumu anotācijā norādīts, ka pērn kopumā šādas personas bijušas 3992, bet aplēsts, ka līdzfinansējums aprūpei mājās vidēji gadā varētu būt nepieciešams 855 bērniem, tomēr sagaidāms, ka faktiski pakalpojumu saņems vairāk personu, jo ne visiem pakalpojums tiks nodrošināts plānotajā maksimālajā apjomā.

Personai sasniedzot 24 gadu vecumu, valsts līdzfinansējumu izbeigs.

Tiek lēsts, ka līdzfinansējuma nodrošināšana ik gadu valstij izmaksās 5,5 miljonus eiro. 

Grozījumi stāsies spēkā 2024. gada 1. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti