Pētījumā «Līdera apskāviens» atklātais par uzmākšanos noved pie LU fizikas pasniedzēja Bočarova darba apturēšanas

Pēc Latvijas Radio un "Delfi" pētījuma "Līdera apskāviens" Latvijas Universitātes (LU) Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (FMOF) pasniedzējs Dmitrijs Bočarovs ir piekritis šobrīd studentiem vairs nepasniegt, kā arī atteikties no fizikas olimpiāžu organizēšanas, teikts LU mājaslapā. Taču LU paziņojumā nekonkretizē, vai ar Bočarovu nolemts pārtraukt darba attiecības.

Pētījums atklāj dalībnieču sistemātisku izmantošanu K.I.D. nometnēs un pasākumos, kā arī spēļu klubā "Kas? Kur? Kad?". Pētījums atklāja, ka pats Bočarovs ir ilgstoši rakstījis seksuāla rakstura ziņas vienai no nometnes dalībniecēm, kā arī ticies ar viņu. Nelūgtu uzmanību no vīrieša puses piedzīvojusi arī intelektuālo spēļu kluba "Kas? Kur? Kad?" dalībniece (Bočarovs spēļu klubā darbojās kā organizators).

LU paziņojumā norādīja: "Vēlamies izteikt viennozīmīgu un vienprātīgu nosodījumu jebkādai nevēlamai uzvedībai savstarpējās attiecībās, it īpaši situācijai, ka starp mācībspēku un studentu vai nepilngadīgu personu veidojas jebkādas attiecības, kas iziet ārpus koleģialitātes rāmjiem."

LU FMOF Fizikas nodaļa uzskata par pienākumu saviem studentiem un nodaļas organizēto pasākumu dalībniekiem nodrošināt drošu vidi visiem, neatkarīgi no dzimuma identitātes vai izpausmes, kas iekļauj aizsardzību no nevēlamas uzmanības.

Reaģējot uz medijos izskanējušo informāciju, LU FMOF Fizikas nodaļa mērķēti aptaujājusi studentes, kurām bijusi mijiedarbība ar Bočarovu studiju ietvaros pēdējo divu gadu laikā, kopš viņš pasniedz Fizikas nodaļā. "Ne aptaujā, ne agrākās studentu atsauksmēs nav norādīts uz nevēlamu uzvedību no pasniedzēja puses," teikts paziņojumā. 

Tāpat paziņojumā norādīts, ka Bočarovs ir piekritis šobrīd studentiem nepasniegt, kā arī ir atteicies no dalības fizikas olimpiāžu organizēšanā. 

LU FMOF vērsusies LU Akadēmiskās ētikas komisijā ar lūgumu izvērtēt, vai Bočarova pagātnē veiktās darbības var būt savienojamas ar pasniedzēja darbu LU.

LU FMOF arī apzina nepieciešamās darbības, lai "rosinātu darbu pie LU procedūru pilnveides, kas nodrošinātu gan preventīvas darbības, gan skaidru rīcības procedūru LU saimes, jo īpaši studentu aizsardzībai no nevēlamas uzvedības, seksuālas vai dzimumā bāzētas vardarbības, kā tas jau paredzēts LU Dzimumu līdztiesības plānā un paveikts daudzās ārzemju augstskolās".

Tāpat LU FMOF lūdz atsaukties jebkuru personu, studentu vai bijušo studentu, kas ir cietusi no mācībspēku vai personāla nevēlamas uzmanības studiju procesa vai Fizikas nodaļas organizēto pasākumu laikā, rakstot e-pastu uz [email protected].

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti