Panorāma

Rinkēvičs rosinās obligātu valsts noslēpuma pielaides prasību vietvaru vadībai

Panorāma

Alkohola ierobežojumu pieņemšana nebūs ātra

Aizdomas par ES līdzekļu izkrāpšanu Valkas novadā

Valkā kratīšanas aizdomās par ES naudas izkrāpšanu; starp 3 aizturētajiem arī eksmērs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar Eiropas Prokuratūru (EPPO) veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā kratīšanas, izņemšanas un nopratināšanas, vairākos objektos Valkā un citviet Latvijā. Kriminālprocesuālās darbības veiktas aizdomās par iespējamu vismaz 776 000 eiro izkrāpšanu, informēja KNAB.

KNAB kriminālprocesā izmeklē tādus noziedzīgus nodarījumus kā dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu lielā apmērā.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka divas esošās un viena bijusī Valkas novada pašvaldības amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, kopā ar kāda uzņēmuma pārstāvi veikušas nelikumīgas darbības, lai pašvaldības projekta īstenošanai prettiesiski iegūtu vismaz 744 000 eiro Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējuma un 32 000 eiro Latvijas valsts budžeta dotācijas. Projekts saistīts ar ražošanas ēkas un ar to saistītās infrastruktūras izveidi.

Saskaņā ar projekta nosacījumiem bija paredzēts uzbūvēt rūpniecisko ēku un padarīt to publiski pieejamu vispārējai lietošanai uzņēmumiem, kuri darbojas jebkurā rūpniecības sektorā.

Taču pastāv aizdomas, ka būve celta kāda konkrēta uzņēmuma interesēs, pārkāpjot projekta īstenošanas nosacījumus.

Tādējādi maldinātas institūcijas, kas uzrauga tā izpildi, informēja Eiropas Prokuratūra.

Visticamāk, runa ir par ražošanas teritorijas izveidi, atjaunojot degradētu teritoriju Ērģemes pagastā, ziņo LTV.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka rīkotas pat trīs izsoles uz šo nomas objektu. Oktobra beigās pašvaldība apstiprinājusi, ka nomas tiesības uz ražošanas ēku un teritoriju "Spundenieki" Ērģemes pagastā ieguvusi apvienība "MM", kurā ietilpst SIA "Mūrbūdu sidra darītava" un SIA "Mežābols".

SIA "Mūrbūdu sidra darītava" valdes loceklis Krišjānis Zintis Putniņš uz LTV jautājumu, vai uzņēmums ir iesaistīts kriminālprocesā, atbildēja, ka komentārus nesniegs. Ar otra uzņēmuma SIA "Mežābols" vienīgo īpašnieku Jārli Siņicinu pagaidām nav izdevies sazināties.

Pašlaik četrām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību. Nevienai personai šajā kriminālprocesā nav piemēroti drošības līdzekļi, norādīja KNAB.

Savukārt Eiropas Prokuratūras sniegtā informācija liecina, ka šajā lietā aizturētas trīs personas.

Pēc LTV rīcībā esošās informācijas, lietā aizturēts bijušais Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Ar viņu pašu sazināties neizdevās, jo telefons ir izslēgts. Zināms arī, ka nopratināts Ērģemes un Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons.

KONTEKSTS:

Līdzīgu izmeklēšanu KNAB un Eiropas prokuratūra veic saistībā ar Rūpniecības un eksporta parks Valmieras novadā. Lietā ir aizdomas par krāpšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti