Pēc valsts valodas pārbaudes Daugavpils Sporta skolā sodīti 9 pedagogi

Valsts valodas centrs (VVC) pēc Daugavpils Sporta skolā sāktās pedagogu pārbaudes par valsts valodas nelietošanu nepieciešamajā apjomā administratīvi sodījis deviņus pedagogus, Latvijas Radio pastāstīja VVC direktora vietniece un Valodas kontroles departamenta vadītāja Madara Rēķe.

VVC direktora vietniece un Valodas kontroles departamenta vadītāja Madara Rēķe
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Rēķe norādīja, ka kopumā pārbaudīti 88 Daugavpils Sporta skolas pedagogi, no kuriem deviņi administratīvi sodīti par valsts valodas nelietošanu nepieciešamajā apjomā.

Ar 11 personām darba tiesiskās attiecības izbeigtas, savukārt seši pedagogi bija paņēmuši slimības lapas, tāpēc viņiem valodas pārbaudi neveica.

Rēķe vērtēja, – ja no kopumā 100 pedagogiem deviņi jeb nepilni 10% nelieto valsts valodu, "rezultāts nav graujošs", un

tā esot vidējā statistika, kāda parasti veidojas, VVC veicot pārbaudes izglītības iestādēs.

"Līdz ar to rezultāts nav pārsteidzošs," sacīja Rēķe.

Iepriekš ziņots, ka pērn pēc šādas pārbaudes atklājās, ka 23 no 57 skolā strādājošajiem treneriem jeb 40% pedagogu bija nepietiekamas latviešu valodas zināšanas. Lielākā daļa sporta pedagogu atkārtoti kārtoja valsts valodas eksāmenu un pierādīja savas prasmes. Tomēr 10% trenera darbu Daugavpils sporta skolā vairs neturpināja.

Daugavpils Sporta skolā darbojas 17 sporta sekcijas, un kopumā tajās nodarbināti 102 treneri. Atstādinātajiem pedagogiem doti trīs mēneši, lai sagatavotos un pārbaudi veiktu atkārtoti.

KONTEKSTS:

VVC pārbaudes Daugavpils Sporta skolā sākās 16. oktobrī, apliecināja skolas direktors Ēriks Ševčenko. Pat nemēģinot pārbaudi nokārtot, no darba aizgāja trīs pedagogi.

Vecāki pauda satraukumu, ka pārbaudes var mazināt bērnu interesi par sportu, bet VVC ir būtiski pārliecināties, ka konkrētās personas, šajā gadījumā sporta treneri, lieto valsts valodu C līmenī pirmajā pakāpē, kā to paredz likums.

Tikmēr skolā skaidroja, ka tos trenerus, kuri uz laiku atstādināti, un tos, kuri aizgājuši pēc pašu vēlēšanās, aizvieto citi, treniņu ritms nav traucēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti