Glābējiem 218 izsaukumu vētras dēļ

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) līdz plkst. 17 saņēmis 218 izsaukumu, kas saistīti ar vētras radītiem postījumiem, informēja VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa. Vējš vietām līdz ar saknēm lauzis gan lielus, gan mazus kokus.

Visvairāk jeb 138 izsaukumi saņemti tieši Rīgā un Pierīgas novados. Savukārt Vidzemē saņemti 39 izsaukumi, Latgalē – 18, Kurzemē – 12, Zemgalē – 11.

Dāme-Birziņa skaidroja, ka pārsvarā visos gadījumos bijis nepieciešams sazāģēt nolūzušus kokus. Lielākoties koki lūzuši uz ceļa braucamajām daļām vai ietvēm, 22 gadījumos koki nolūzuši uz vieglajām automašīnām, bet vēl sešos gadījumos koki nolūzuši uz dzīvojamām ēkām.

VUGD pārstāve atzīmēja, ka ugunsdzēsēju glābēju reaģēšana uz izsaukumiem notiek, izvērtējot iespējamo bīstamību un apdraudējumu iedzīvotājiem, kā arī izsaukumu saņemšanas secībā. Vēja un negaisa vissmagāk skartajās vietās, lai likvidētu spēcīgā vēja radītās sekas, tiek iesaistīti VUGD papildspēki no apkārtējiem novadiem, kā arī ugunsdzēsēji glābēji, kas atradās no dienesta pienākumu izpildes brīvajā laikā.

VUGD pārstāve atzīmēja, ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, iedzīvotāji aicināti zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

Rīgā arī izsludināts oranžais brīdinājums – būtiski paaugstinājies ūdens līmenis norāda meteorologi. Ūdens līmenis Rīgas līcī un Baltijas jūrā ietekošajās upēs var paaugstināties pat par 180 centimetriem. Tas var izraisīt piekrastes un ar to saistīto zemo vietu applūšanu upju un ezeru tuvumā, kā arī bojāt dambjus un ostas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti