Dienas ziņas

Sākas akcija "Palīdzēsim sagatavoties skolai kopā!"

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pašvaldību gatavība ārkārtas situācijām – nepārliecinoša

Pašvaldību gatavība ārkārtas situācijām – nepārliecinoša

Ja šodien notiku kāda nopietna ārkārtas situācija, kas lielāka par sezonāliem plūdiem, tad daļa pašvaldību varētu nebūt gatava sniegt ātru un profesionālu palīdzību saviem iedzīvotājiem. Iemesli tam ir naudas un kopējā redzējuma trūkums, atzīst pašvaldību izpilddirektori, tiekoties ikgadējā sanāksmē.

Civilās aizsardzības plāns uz papīra izveidots ir, bet no pašvaldības pārstāvju puses teiktā nerodas pārliecība, cik efektīvi tas darbotos dzīvē, ņemot vērā, ka atsevišķs budžets daļā pašvaldību tā īstenošanai nav atvēlēts.

"Šis plāns ir pārrunu stadijā. Ir galvās. Ir zināmas daudzas lietas, kuras šobrīd nav uzliktas uz papīra, bet ir apzinātas personas, kuras zina, kā rīkoties noteiktajās situācijās. Un, protams, šīs personas mēs neatklājam, lai neviens nezinātu, kur un kā varētu ietekmēt konkrētu personu," pastāstīja Augšdaugavas novada izpilddirektors Pēteris Dzalbe (Daugavpils novada partija).

"Ir tādas vairāk kā pulcēšanās vietas, kurās cilvēki kādos zināmos apstākļos, ja pazūd kādi sazināšanās līdzekļi, tiek savākti, informēti par tālākiem notikumiem," pastāstīja Dienvidkurzemes novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Vārna.

"Mēs apziņojam iedzīvotājus ar mums pieejamo tehniku caur skaļruņiem, ruporiem un tādā veidā, apbraukājot vai apsargājot teritorijas un norobežojot tās," pastāstīja Dienvidkurzemes novada Pašvaldības policijas priekšniece Ieva Ilstere.

Ar krīzes situāciju nesen saskārās arī Liepāja, kur notika notekūdeņu avārija.  Augšdaugavas novada pārstāvis pauda pārliecību, ka būtu gatavi ārkārtas situācijām, jo pavasarī piedzīvoti plūdi.

"Zinām, kā strādāt nestandarta situācijās un kā rīkoties, kā evakuēties, kā evakuēt cilvēkus. Bet, protams, militārā apdraudējuma plāns taps kopā ar ekspertiem un tas, kas vajadzīgs varbūt šodien, par ko daudzi skaļi nerunā," sacīja Dzalbe.

Dienvidkurzemes novadam ar Liepājas pilsētu ir kopīgs civilās aizsardzības plāns un vienota civilās aizsardzības komisija. Plāns pieejams arī publiski, un tajā iesaistītas dažādas amatpersonas un dienesti, tomēr atsevišķu budžetu tā īstenošanai pašvaldība šogad nav piešķīrusi.

"Tā atsevišķi tāda sadaļa kā prevencija pašlaik nav. Aktualitāte tā ir, un es arī aicināšu kolēģus pievērsties šim jautājumam un ieplānot pašvaldības budžetā," solīja Dienvidkurzemes novada Civilās aizsardzības komisijas izpildsekretārs Andris Jefimovs ("Jaunā Vienotība").

Pašvaldības pārstāvji iesaka ārkārtas situācijās cilvēkiem patverties viensētās, jo, piemēram, Dienvidkurzemes novadā bumbu patvertnes neesot, bet plānots tādas iekļaut turpmākajos sabiedrisko būvju celtniecības projektos. To plānots iekļaut būvniecības likumā.

"Turpmāk sabiedriskās ēkas būvēs vai atjaunos – noteiks obligātu prasību izbūvēt šādas bumbu patvertnes [būvēm], kādas Liepājā ir Liepājas Olimpiskais centrs un vēl citas vietas," pastāstīja Jefimovs.

Pašvaldības norāda, ka drošības vajadzībām tiek iegādāta tehnika un ierīces, piemēram, Dienvidkurzemes novads nesen iegādājās jaunas videonovērošanas kameras, bruņuvestes, kvadriciklus un jaudīgus elektroskrejriteņus. Tomēr daudzās vietvarās papildu finansējums tieši civilajai aizsardzībai šajā gadā paredzēts nav. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti