Pētījums: Maijā vispozitīvāk vērtētais ministrs – Rinkēvičs, visnegatīvāk vērtē Kariņu un Čakšu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iedzīvotāji maijā visnegatīvāk vērtē premjerministra Krišjāņa Kariņa ( "Jaunā Vienotība") un izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas darbu, liecina tirgus izpētes uzņēmuma "Latvijas Fakti" veiktais pētījums par Ministru kabineta darbības novērtējumu 2023. gada maijā. 

Vispozitīvākais reitings ir ārlietu ministram un jaunievēlētajam Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam (32,0). Viņa paveikto pozitīvi vērtē 56% aptaujāto, bet negatīvi – 24%.

Premjera Krišjāņa Kariņa darbu pozitīvi vērtē 36% iedzīvotāju, bet negatīvi – 57%.

Ministri Čakšu pozitīvi vērtē 26%, bet negatīvi – 50%. 

Teju vienādi iedzīvotāji vērtē aizsardzības ministri Ināru Mūrnieci (Nacionālā apvienība) – 38% pozitīvi un 30% negatīvi, iekšlietu ministru Māri Kučinski ("Apvienotais saraksts) – 38% pozitīvi un 30% negatīvi, kā arī veselības ministri Līgu Menģelsoni ("Apvienotā saraksta" deleģēta) – 37% iedzīvotāju viņas darbu vērtē pozitīvi, bet 28% – negatīvi. 

Valdībai un Saeimai uzticas teju puse iedzīvotāju

Kopumā valdībai uzticas vai daļēji uzticas 48%, bet neuzticas 49% iedzīvotāju. 3% aptaujāto nav skaidra viedokļa. Savukārt Saeimai uzticas 43% iedzīvotāju, bet neuzticas 53%, un 4% norādījuši, ka nezina.

Liela uzticība ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) – 96% iedzīvotāju uzticas vai daļēji uzticas, bet 2% neuzticas. Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) uzticību pauž 77%, bet 16% tiem neuzticas.

Valsts policijai uzticas 72% iedzīvotāju, bet 25% neuzticas vai daļēji neuzticas. Savukārt pašvaldības policijai uzticas 69% iedzīvotāju, bet neuzticas vai daļēji neuzticas 25%. Valsts ieņēmumu dienestam (VID) uzticas vairāk nekā puse iedzīvotāju (55%), bet neuzticas 39%.

Kopumā aptaujā piedalījās 1003 dalībnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti