Policijā izsludināta trauksme saistībā ar iespējamām jauniešu fiziskām sadursmēm Imantā

Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldē un Rīgas Speciālo uzdevumu bataljona vienībā svētdien izsludināta trauksme, kas nozīmē, ka tiek piesaistīti visi iespējamie spēki, reaģējot uz iespējamām fiziskām sadursmēm pēc 5. maijā Imantā notikuša mazgadīgo izraisīta kautiņa.

Valsts policijā norādīja, ka svētdienas vakarā policija fiksējusi un saņēmusi informāciju no iedzīvotājiem par vairākām vietām Imantā, kur ir plānoti vai jau notiekot jauniešu masveida pulcēšanās un fiziskas sadursmes, kuru iemesls ir 5. maija notikumi.

Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldē un Rīgas Speciālo uzdevumu bataljona vienībai izsludināta trauksme, kas nozīmē, ka tiek piesaistīti visi iespējamie spēki. Tāpat izveidots operatīvās vadības centrs, no kura tiek koordinēta situācija.

Valsts policija nekavējoties reaģē uz notikumiem, kā arī kopā ar Rīgas pašvaldības policiju šobrīd pastiprināti patrulē un pievērš uzmanību pusaudžu kompānijām, jauniešu pulcēšanās vietām vai jebkādām citām aizdomīgām aktivitātēm Imantas mikrorajonā, Rīgā, nepieļaujot sadursmju veidošanos un attīstību, kā arī cita veida likumpārkāpumus.

Iepriekš fiksējot informāciju internetā, ka jaunieši plāno veikt savu "linča tiesu", likumsargi uzreiz reaģēja, veica preventīvas pārrunas un izklīdināja. Bet jau citā gadījumā, saņemot informāciju, ka Imantas mikrorajona parkā, iespējams, notiek masveida kautiņš, notikuma vietā nekavējoties ieradās Speciālo uzdevumu bataljons. Viena pilngadīga persona cietusi.

Valsts policija aicina Imantas mikrorajona vecākus, kuru atvases varētu būt iesaistītas šajās aktivitātēs, nekavējoties pārliecināties par savu atvašu atrašanās vietu un novērst viņu iespējamu došanos turp, kā arī preventīvi pārrunāt ar jauniešiem šādu situāciju nopietnību. Vienlaikus Valsts policija aicina jebkuru iedzīvotāju, kura rīcībā ir informācija vai signāli par šo sadursmju veidošanos, uzreiz zvanīt policijai uz tālruņa numuru 110.

KONTEKSTS:

Līdzās kriminālprocesam par mazgadīgu zēnu izraisītu kautiņu Imantas mikrorajonā Rīgā 5. maijā policijā sākta pārbaude, lai pārliecinātos par policijas darba profesionalitāti un atbilstību.

Sociālajās vietnēs publicēts videoieraksts, kurā redzams, ka vairāki zēni, sitot un sperot, uzbrūk vienaudzim, savukārt vairāki jaunieši noskatās un filmē notiekošo. Nežēlīgā vienaudža piekaušana izraisījusi plašas diskusijas sabiedrībā un nosodījumu policijas darbam, apgalvojot, ka policija ilgstoši neieradās uz notikuma vietu.

Par notikušo jau 5. maijā ir sākts kriminālprocess par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Ir nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu miesas bojājumu smaguma pakāpi cietušajam jaunietim. Cietušās personas mantas arī ir atgūtas.

Policija akcentēja, ka notiek darbs ar jauniešiem un viņu vecākiem, tiek skaidrota katras iesaistītās personas loma un atbildība. Ņemot vērā, ka iesaistītie nav sasnieguši 14 gadu vecumu, viņi likuma izpratnē nav tā subjekti un viņiem nav paredzēta atbildība.

Policisti ir noskaidrojuši gandrīz visus iesaistītos jauniešus, kuri ir 13 gadus veci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti