Līdzās kriminālprocesam par zēnu kautiņu Imantā pārbaudīs arī policijas rīcību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Līdzās kriminālprocesam par mazgadīgu zēnu izraisītu kautiņu Imantas mikrorajonā Rīgā policijā sākta pārbaude, lai pārliecinātos par policijas darba profesionalitāti un atbilstību, informēja Valsts policijā (VP).

Sociālajās vietnēs publicēts videoieraksts, kurā redzams, ka vairāki zēni, sitot un sperot, uzbrūk vienaudzim, savukārt vairāki jaunieši noskatās un filmē notiekošo. Vienaudža nežēlīgā piekaušana izraisījusi plašas diskusijas sabiedrībā un nosodījumu policijas darbam, apgalvojot, ka policija ilgstoši neieradās uz notikuma vietu.

Piektdien, 5. maijā, plkst.19.32 VP saņēma izsaukumu no kāda vīrieša uz Imantas mikrorajonu Rīgā, jo tur skolas stadionā atrodas vairākas nepilngadīgas personas ar nažiem. Uz notikuma vietu, ņemot vērā notikuma raksturu un iespējamo bīstamību, nekavējoties devās VP Speciālo uzdevumu bataljona ekipāža. Pēc pāris minūtēm policijai piezvanīja sieviete, kura informēja, ka pie viņas dzīvoklī patvērušies jaunieši, kuriem pakaļ ar nažiem dzinušies citi pusaudži.

Vienlaikus uz divām vietām tika norīkotas divas ekipāžas – primāri reaģējot uz iespējamu apdraudējumu, pēc pārdesmit minūtēm Speciālo uzdevumu bataljons jau bija skolas apkārtnē un pēcāk meža masīvā, meklējot jauniešus. Vienlaikus pie sievietes uz dzīvokli devās VP Rīgas Pārdaugavas pārvaldes ekipāža, kura tur ieradās 40 minūšu laikā, norādīja policijā.

Policija apstiprināja, ka no sievietes šajā laikā saņemts vēl viens zvans par tālāko notikuma gaitu, papildinātā informācija nodota tālāk reaģējošajām ekipāžām. Turklāt VP dežurants sazinājās atkārtoti ar sievieti ap plkst.19.52, informējot, ka policijas ekipāža ir jau ceļā uz dzīvokli, kā arī precizēja vēl dažas notikuma un iesaistīto personu detaļas.

Ierodoties pie sievietes dzīvoklī, sieviete tika uzklausīta, pēc kā likumsargi ar bērniem aizbrauca no notikuma vietas teritorijas. Jaunieši tika nogādāti mājās un nodoti vecākiem. Pēcāk arī šī ekipāža ieradās notikuma vietā meža masīvā, kur jau bija iepriekš ātri ieradies Speciālo uzdevumu bataljons, skaidroja policija.

Imantas meža masīvā cietušā jaunieša tēvs bija aizkavējis vienu no iespējamajiem vainīgajiem līdz policijas ierašanās brīdim.

Policisti ir noskaidrojuši gandrīz visus iesaistītos jauniešus, kuri ir 13 gadus veci.

 

Policija akcentēja, ka pašlaik notiek darbs ar jauniešiem un viņu vecākiem, tiek skaidrota katras iesaistītās personas loma un atbildība. Ņemot vērā, ka viņi nav sasnieguši 14 gadu vecumu, viņi likuma izpratnē nav tā subjekti un viņiem nav paredzēta atbildība.

Par notikušo jau 5. maijā ir sākts kriminālprocess par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Ir nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu miesas bojājumu smaguma pakāpi cietušajam jaunietim. Cietušās personas mantas arī ir atgūtas.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šis konflikts radies, jo bērniem jau iepriekš bijušas savstarpējas nesaskaņas. Konflikts ir personiska rakstura. Policijas rīcībā esošie fakti neliecina, ka jauniešu grupa apdraudētu citus mikrorajona iedzīvotājus, jo šis ir bijis specifisks savstarpējs konflikts.

Policijā vērš uzmanību, ka tai nekādā veidā nav pieņemama jebkāda veida vardarbība un tā netiks tolerēta. Pašlaik, sākotnēji izvērtējot policistu reaģēšanu un darbības, nav saskatāmi pārkāpumi, bet, lai pārliecinātos, ka viss ir izdarīts profesionāli un atbilstoši, policijā ir sākta pārbaude.

Notiek aktīvs un rūpīgs darbs, izmeklējot šo gadījumu, tiek skaidroti apstākļi un visu iesaistīto loma, kā arī iemesli un cēloņi šādām darbībām, atzīmēja VP.

Vienlaikus policija vērsa uzmanību, ka šis gadījums parāda, ka ir "atkal jācīnās ar sekām". "Šis gadījums liecina par mazgadīgu jauniešu izpausmēm, kas nav laikus pamanītas vai kam nav pievērsta uzmanība. Policija aicina vecākiem pievērst uzmanību savām atvasēm un viņu darbībai gan ikdienā, gan interneta vidē, tostarp sadarbojoties ar izglītības iestādēm," norādīja VP.

Policija aicina arī sabiedrību un plašsaziņas pārstāvjus nesaasināt notikumus, norādot: "Par laimi nekādi deviņdesmitie kriminālajās izpausmju kategorijās nav atgriezušies un neatgriezīsies". Sabiedrībai kopumā ir jādomā par uzvedību un cēloņiem vardarbībā, tajā skaitā nepilngadīgo vidū. Tas ir kopīgs sabiedrības un atbildīgo institūciju darbs visās jomās – labklājības, iekšlietu, tieslietu un izglītības, kopīgi panākot vardarbības vispārējo mazināšanos sabiedrībā, norādīja VP.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti