Dokumentu noformēšanai PMLP arvien vajadzīgas vairākas nedēļas 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Lai arī jau dažus mēnešus vairs nav aktuāla prasība par elektroniskās identifikācijas (eID) karšu obligātumu, dokumentu noformēšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās aizvien jāplāno vairākas nedēļas. Situāciju apgrūtina noturīgs darbinieku trūkums. 

Dokumentu noformēšanai PMLP arvien vajadzīgas vairākas nedēļas 
00:00 / 03:08
Lejuplādēt

Primāri pieņem dzīvās rindas kārtībā

Sociālo tīklu ierakstos itin bieži lasāms, ka cilvēki pie PMLP nodaļu durvīm ierodas jau vairākas stundas pirms darba laika. Nodaļas galvenokārt lielajās pilsētās aizvien ir pārpildītas. Galvenā izmaiņa ir, ka lielākoties apmeklētājus pašlaik apkalpo dzīvās rindas kārtībā. Tāpat lietotnē "QTicket" pakalpojumam var pieteikties attālināti un piefiksēt laiku, cikos jāierodas nodaļā, 

PMLP sabiedrisko attiecību vadītāja Madara Puķe norādīja: "Tāpat katru trešdien atveram iepriekšējā pieraksta laikus. Šobrīd tuvākie pieraksta laiki ir, šķiet, ka uz jūniju. Vienīgi jāatceras, ka iepriekšējie pieraksta laiki ir apzināti mazināti, jo primāri mēs pieņemam dzīvās rindas kārtībā. Ņemot vērā klientu ļoti lielo skaitu, kas šogad jāapkalpo, mēs esam dzīvo rindu izvēlējušies kā primāro apkalpošanas veidu. Tajā pašā laikā, ja nodaļu apmeklē seniori vai vecāki ar bērniem, tad iespēju robežās viņus apkalpo ātrāk."

Pārvaldē arvien aktuāls darbinieku trūkums

Noturīga problēma ir PMLP neaizpildītās darba vietas. Piemēram, pašlaik izsludinātas piecas vakances klientu apkalpošanas speciālista amatam ar mēnešalgu no 908 līdz 1115 eiro pirms nodokļu nomaksas jeb bruto, liecina informācija PMLP mājas lapā.

"Mums ir regulāri izsludinātas vakances. Mums trūkst darbinieku. Tas galvenokārt saistīts ar to, ka šis darbs prasa ļoti lielus emocionālus un fiziskus resursus. Nereti ir gadījumi, ka darbinieks atnāk, nostrādā divas dienas vai divas nedēļas un raksta atlūgumu. Šī problēma diemžēl mūs ietekmē," pastāstīja Puķe.

PMLP kapacitātes problēmām uzmanība pievērsta arī Iekšlietu ministrijā. Atalgojuma celšana ir ilgāka laika uzdevums, atzina Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Igors Rajevs ("Apvienotais saraksts"). Pašlaik iestādes darbu cer atvieglot ar papildu aprīkojuma iepirkumiem. Piemēram, ir ieviestas mobilās iekārtas personu apliecinošu dokumentu noformēšanai. 

Tomēr PMLP noslodzi veido ne tikai elektronisko ID karšu sagatavošana, stāstīja Rajevs: "Tā problēma ir tāda, ka vienlaikus jāturpina izdot eID kartes, gan mums ir pietiekami liels ukraiņu pieplūdums un arī vēl viens izaicinājums ar ārzemniekiem, tajā skaitā Krievijas pensionāriem, kuri dzīvo Latvijā. Būs jāpārskata viņu statuss un būs jāmaina vai nu pastāvīgās uzturēšanas atļauja vai termiņuzturēšanās atļauja."

Jāatgādina, ka gada sākumā papildu sasprindzinājumu PMLP raisīja plāns eID karti noteikt par obligātu dokumentu no šā gada 1. maija.

Kopš Saeimas lēmuma, ka iedzīvotājiem ar derīgu pasi nav obligāti jāsaņem ID karte, klientu plūsma ir izlīdzinājusies. Savukārt, tuvojoties vasarai – ceļojumu laikam –, PMLP Rīgas 1. nodaļas darba laiks Čiekurkalna 1. līnijā ir pagarināts. Nodaļas durvis ik darba dienu ver jau plkst. 7.30 un slēdz plkst. 19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti