Panorāma

Ekumeniskā krusta ceļa vadmotīvs – mīlestība

Panorāma

Panorāma

Kā Centrāltirgū sadzīvo ar apkārt esošajiem remontdarbiem?

REPORTĀŽA: Pārdevēji Centrāltirgū sūkstās par remontdarbu dēļ sarukušu apgrozījumu

Lielajā Piektdienā Rīgas Centrāltirgū varēja iegādāties visu nepieciešamo gaidāmajām Lieldienām, – sākot ar pārtikas produktiem, līdz pat pūpoliem un no salmiem darinātiem garaušiem. Tikai pircēju varēja būt vairāk, atzīst tirdzinieki. Ar dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" izbūvi saistītie remontdarbi pamatīgi ietekmējuši tirgotāju ikdienu, – piekļūt tirgus teritorijai ir grūti, īpaši ar auto.

Arī Lielajā Piektdienā Centrāltirgus rajonā bija dzirdami būvdarbu trokšņi, un redzams, ka cilvēki strādā. "Rail Baltica" remontdarbu dēļ jau kādu laiku piekļūt Centrāltirgum ir sarežģīti, īpaši ar personīgo auto, jo tirgu burtiskā nozīmē ieskauj būvlaukums.

Sākušās Lieldienu brīvdienas, spīd saule, ir silti, tāpēc šodien Centrāltirgū rosīgāka atmosfēra, nekā vēl pirms dažām dienām. Tirdzinieki gan saka – skats ir mānīgs un ikdienā pircēju daudz mazāk.

Tirgotājs Voldemārs norādīja: "Bizness ir švaks. Cilvēku ir ļoti maz, tieši apmeklētāju, jo viņi nevar piebraukt klāt. Viss. Ar katru gadu sliktāk un sliktāk. Es saku, šogad man vispār, salīdzinot ar pagājušo gadu, tie ienākumi ir uz pusi mazāki. Pat uz pusi. Nu neiet! Cilvēku ir mazāk, protams, tāpēc ka visur ir remonts apkārt."

Tirgotājs Voldemārs.
Tirgotājs Voldemārs.

Arī sastaptie apmeklētāji atzina, ka tirgu patiešām apmeklē salīdzinoši retāk. "Nu nav jau vietas, kur nolikt tās mašīnas. Protams, ka neērti! Priekš kam tas ir vajadzīgs, mums ir vajadzīgs tirgus," sacīja Žineta.

Bet Iveta un Gundars atzina: "Mēs [tirgū] esam reti, bet tad, kad vajag, tad mēs braucam agrāk no rīta, no otras puses, un tad nav problēmu nolikt mašīnu."

Remontdarbu dēļ slēgtas vairākas stāvvietas Centrāltirgus apkaimē. Tirgus gan parūpējies par iespēju auto novietot citviet, bet tas nav tik parocīgi kā agrāk.

Tirgotāja Marija atzina: "Apgrozījums mazs." Vaicāta, vai ir lēsusi, par cik mazāks tas pašlaik ir, tirgotāja teica: "Nu, nezinu, par cik. Divreiz tiešām. Remonta darbi! Es domāju, ka jā. Ar savu automašīnu nav iespējams atbraukt, tikai ar sabiedrisko transportu vai ar velosipēdu."

Pircēja Arianna, vaicāta, kā tiek līdz tirgum, norādīja: "Kā kuru reizi. Kādreiz ar tramvaju, kādreiz ar tiem zaļajiem skūteriem. Tagad arī ar velosipēdiem brauksim noteikti. Mums ir paveicies, ka dzīvojam tajā pusē, un tur nāk tramvajs. Noteikti, ja būtu kaut kur otrā Rīgas galā, būtu daudz grūtāk. Bet tie, kuri grib iet uz tirgu, tie ceļu atradīs."

Rīgas Centrāltirgus Lieldienu brīvdienās. 2023. gada aprīlis.
Rīgas Centrāltirgus Lieldienu brīvdienās. 2023. gada aprīlis.

Šis ir tas gadījums, kad gribot negribot nākas paciest neērtības. Samazinās apmeklētāju skaits un pārdošanas apmēri. Arī ārzemnieki, ieraugot būvtehniku, apmulst un uz tirgu nāk mazāk nekā agrāk.

SIA "Rīgas nami" pārstāvis Ivo Kiršblats norādīja: "Centrāltirgum līdz ar "Rail Baltica" remontdarbiem iet mazliet sliktāk nekā pirms tam, ja ņem vērā, ka mums ir atņemtas stāvvietas un apkārt ir praktiski būvlaukums. Te braukā lielāka un mazāka izmēra celtniecības tehnika. Pa vidu Centrāltirgū, par laimi, vēl nebrauc. Katrā ziņā apmeklētāju skaits ir mazāks."

Gadiem pieredzējušie tirgotāji atminas Covid-19 pandēmiju, un saka, ka pat tad cilvēku Centrāltirgū bijis vairāk.

Tirgotāja Tata norādīja: "Ļoti, ļoti sliktāk. Daudz mazāk cilvēku nāk, jo tās pieturas ir ļoti tālu, ir ļoti slikti. Uz pusi mazāk droši vien. Un tie putekļi, un tas troksnis, – tas viss traucē strādāt. Daudz sliktāk, uz pusi noteikti, ar pagājušo gadu salīdzinot. Pat neskatoties, ka koronavīruss bija, ir vēl sliktāk."

Pašlaik jārēķinās, ka zināmu laiku apjomīgie remontdarbi vēl prasīs. Centrāltirgū pauž cerības, ka, tiem noslēdzoties, tirgus varētu iegūt "otro elpu" un daudz jaunu apmeklētāju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti