Panorāma

Vadošie kandidāti EP vēlēšanās – tikai no Rietumeiropas

Panorāma

Panorāma

Rēzeknē pieņem budžetu un ievēlē mēru

Rēzeknes dome pieņem sabalansētu pašvaldības budžetu

Rēzeknes valstspilsētas dome ceturtdien, 7. martā, pieņēma pašvaldības šā gada budžetu – tas ir sabalansēts. Lēmums pieņemts ar divu nedēļu nokavēšanos, jo pašvaldībām budžets bija jāpieņem līdz 21. februārim. 

Budžeta pieņemšana domei prasīja vienu stundu.

Par piedāvāto budžeta projektu balsoja astoņi koalīcijas deputāti no "Kopā Latvijai", bet pret bija četri opozīcijas deputāti, jo, pēc viņu domām, budžets tapis pārāk skandalozi un, lai arī tas ir sabalansēts, tas ir ar nepareizām prioritātēm, piemēram, labāk būtu bijis pabeigt bērnudārza būvniecību, nevis rekreācijas centru.

Pozīcija un opozīcija šodien apmainījās lomām, jo pirms tam līdzīgs naratīvs bija pašiem pozīcijas deputātiem – lai gan viņi šodien apstiprināja budžetu, pirms tam tieši viņi bija tie, kas teica, ka ir pārāk daudz samazinājumu uz iedzīvotāju rēķina. 

Opozīcijas deputātus uztrauca arī, vai pilsētas kapitālsabiedrības, kam liela daļa no savas pagājušā gada peļņas bija jāatdod dividendēs pašvaldībai, lai sabalansētu šo budžetu, spēs attīstīties. Vai, piemēram, iedzīvotājiem nepieaugs rēķini tāpēc, ka "Rēzeknes siltumtīkli" vairāk nekā 500 tūkstošus eiro savas peļņas atdeva dividendēs.

Arī koncertzālei "Gors" būs par 200 tūkstošiem eiro mazāka dotācija. Koncertzāles vadītāja Diāna Zirniņa norādīja, ka arī pērn dotācija piešķirta 10 mēnešiem un arī šogad būs jādzīvo, izliekoties, ka gadā ir 10 mēnešu. 

Pašvaldība arī nolēmusi neuzņemties jaunas kredītsaistības šā gada laikā, kā to esot prasījusi Finanšu ministrija. Tāpat pašvaldība nolēmusi lūgt Finanšu ministrijai piešķirt aizdevumu 4,3 miljonu eiro apmērā  pagājušā gada parādu segšanai.

Rēzeknes dome nolēmusi taupīt.

Finansiāli ietilpīgākie taupīšanas pasākumi ir četri. Pirmkārt, plāns atteikties no atvaļinājuma pabalsta pašvaldības darbiniekiem ļaus ieekonomēt 700 000 eiro. Vēl vairāk nekā 500 000 eiro varētu neatvēlēt daudzdzīvokļu māju siltināšanai. Trūkstošo finansējumu pašvaldība cer iekasēt no savām kapitālsabiedrībām, kas strādā ar peļņu. Savukārt citām kapitālsabiedrībām – samazināt dotāciju. 

KONTEKSTS:

Rēzekne pērn vasaras beigās nonāca pamatīgās finanšu grūtībās, kuru dēļ amatu zaudēja arī līdzšinējais mērs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai"). Politisko krīzi valstspilsētā vēl vairāk pastiprināja domes nespēja pieņemt 2024. gada pašvaldības budžetu. Sabalansēta budžeta pieņemšana bija viens no nosacījumiem, lai pašvaldība saņemtu valsts aizdevumu 5 miljonu eiro apmērā, taču pašvaldība pēdējā dienā budžeta jautājumu pat neiekļāva domes sēdes darba kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti