Dienas ziņas

Sankcijām pakļauto personu īpašumiem piemēros 10 % likmi

Dienas ziņas

Atkritumu poligonā Liepājas pusē atrod zīdaiņa līķi

Daugavpils skolā pēc konflikta no darba atlaiž divas skolotājas

Daugavpilī atlaiž divas skolotājas pēc konflikta ar skolnieci, dome sāk dienesta pārbaudi

Daugavpils grupās sociālajos tīklos izplatīts video ar konflikta starp Daugavpils Iespēju vidusskolas skolotāju un izglītojamo. Skolā stāstīja, ka 5. klases skolniece provocējusi pedagoģi, kura beigās zaudējusi savaldību un lietojusi spēku. Skolas vadība jau nākamajā dienā no darba atbrīvoja šo skolotāju un vēl vienu pedagoģi, kura kolēģi aizstāvēja. Ar šādu skolas rīcību neapmierināta pilsētas dome, kurā rosināta dienesta izmeklēšana.  

ĪSUMĀ:

  • Daugavpils Iespēju vidusskolā konfliktā ar skolnieci pedagoģe nesavaldījās un pielietoja spēku.
  • Skolnieces tēvs nevēlas skolotājas atlaišanu – meita atvainojās, konflikts izsmelts. 
  • Skolotāja nostrādājusi vien trīs nedēļas, atzīst – nespēja izturēt dažu bērnu uzvedību.
  • Skolas rīcība pēc konflikta viņu sāpinājusi: lēmumu pieņēma, ar viņu nerunājot.
  • Vēl viena skolotāja atlaista no darba tāpēc, ka viņa aizstāvēja savu kolēģi.
  • Tikmēr konfliktā iesaistītā meitene saņemot draudus no vietējās sabiedrības, par ko tēvs vērsies policijā.
  • Vecāku padome aizstāv skolotājas, bet pilsētas dome sākusi dienesta pārbaudi par konfliktu.

LRT+ rīcībā nonākušajā video ir redzams konflikts klasē, kas izcēlies, jo skolotāja aicināja stundu starplaikā savākt izmētātos papīrīšus. Skolniece tam iebildusi, sākusi provocēt un sācies konflikts.

Meitenes tēvs Jurijs stāstīja, ka viņa meita "atvainojās un atzina savu vainu par to, ka izprovocēja konfliktu".

"Es kā vecāks pateicu, ka nevēlos, lai tiek atlaistas skolotājas, bet direktore paziņoja, ka skolotājas tika atlaistas jau vakar, jo viņām bija pārbaudes laiks," stāstīja meitenes tēvs.

Viņš īpaši norādīja, ka arī skolotājas ir atvainojušās un konflikts ir beidzies. Taču skolas direktore lēmusi citādāk, un šādam lēmumam piekrīt arī Izglītības pārvalde.

"Skolotāja nespēja vadīt sevi. Un, ja skolotāja nevadīja sevi, tad, protams, viņa nevadīja arī situāciju," norādīja Daugavpils Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.

Skolotāja, kura iestādē nostrādājusi vien trīs nedēļas, sarakstē ar LRT+ atzina, ka nav spējusi izturēt dažu bērnu uzvedību.

Pedagoģe uzsvēra, ka nav rīkojusies pareizi, bet skolas rīcība pēc incidenta viņu sāpinājusi.

"Nākamajā dienā bija sapulce, uz kuru mani neuzaicināja. Neviens no administrācijas nezvanīja. Tas jau ir rādītājs, kā strādā skola," rakstīja no darba atlaistā skolotāja.

Otra skolotāja atlaista no darba tāpēc, ka viņa aizstāvēja savu kolēģi.

Skolas direktore norāda, ka tagad situācija iestādē normalizējusies.

"Man negribētos, lai tagad visi domā, ka bērni ir uzvarējuši skolotāju, nebūt ne. Detalizēti izvērtēsim katra bērna līdzdarbību, iesaisti, mainot arī varbūt tās vai citādas metodes, ar kurām šajā klasē iet, pastiprināti uzraugot, lai pārējiem skolotājiem, kas nāks, protams, šādu problēmu nebūtu," sacīja Daugavpils Iespēju vidusskolas direktore Ingrīda Brokāne.

Tikmēr konfliktā iesaistītā meitene saņemot draudus no vietējās sabiedrības, par ko tēvs iesniedzis pieteikumu policijā.

Arī vecāku padome aizstāv skolotājas; kritika par direktores darbu izteikta arī domē. 

Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksejs Vasiļjevs (Latvijas Krievu savienība) Daugavpils domes preses konferencē norādīja, ka šajā gadījumā "mēs nesagaidām Bērnu tiesību aizsardzības centra atzinumu, mēs neko nesagaidām. Es runāju par skolas direktori… Bija nepieciešams atstādināt skolotājus, uzgaidīt Bērnu tiesību aizsardzības centra rīkojumu vai ziņojumu, pēc tam izvērtēt."

Šis nav vienīgais video, kas pēdējā laikā parādījies saistībā ar Daugavpils Iespēju vidusskolu, – kādai trešās klases audzēknei klasesbiedri pieprasījuši parādīt visu somas saturu.

Meitenes mamma LRT+ stāstīja – viņa nezina, kāpēc tā rīkojušies klasesbiedri, un ir sašutusi, ka skolā uz šo vispār nav reaģējusi.

"Gājām pie klases audzinātājas, viņa neko nedarīja, administrācija arī neko nedarīja. Mums sacīja, ka viņi neko kriminālu šajā video neredzēja," stāstīja cietušās meitenes mamma Natālija.

Pēc šādas bezdarbības no skolas puses vecāki mainījuši izglītības iestādi.

Tikmēr dome izdevusi rīkojumu par dienesta pārbaudi par skolotāju un bērnu konfliktu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti