Panorāma

Zemnieks Latgalē: Nedrīkstam apstāties pusceļā

Panorāma

Panorāma

KNAB: Bartaševičs, iespējams, izpaudis neizpaužamas ziņas

KNAB veicis kratīšanas Rēzeknes domē; aizdomas – Bartaševičs esot izpaudis neizpaužamas ziņas

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji otrdien, 6. februārī, apmeklēja Rēzeknes valstspilsētas pašvaldību un "īstenoja kriminālprocesuālās darbības, tostarp kratīšanas un pratināšanas", LTV apstiprināja KNAB. KNAB izmeklē iespējamību, ka no amata pašlaik atstādinātais Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai") izpaudis neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums.

KNAB ir aizdomas, ka no amata pašlaik atstādinātais Rēzeknes mērs personīgu motīvu vadīts, uzdeva pašvaldības darbiniecei iegūt informāciju no amata pienākumu pildīšanai pieejamās datubāzes. Darbiniece iegūto informāciju nodeva pašlaik atstādinātajam domes priekšsēdētājam, kas šīs ziņas izpauda ģimenes loceklim izmantošanai personīgajiem mērķiem, informēja KNAB.

Rēzeknes pašvaldības Centrālās administrācijas vadītāja Margarita Voiciša LTV apliecināja: "Vakar pašvaldībā ieradās KNAB amatpersonas.

Tika izsniegti nepieciešami dokumenti, kas bija pieprasīti, bet sīkāku komentāru, protams, sniegt nevaram, ievērojot kompetentās iestādes norādījumus."

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2023. gada 20. decembrī.

Par tādu neizpaužamu ziņu, kas nav konfidenciāla, slepena vai sevišķi slepena informācija, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona,  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Trijām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību.

Nevienai personai šajā procesā nav piemēroti ar brīvības atņemšanu saistītie piespiedu līdzekļi.

KNAB turpina pirmstiesas izmeklēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti