Dienas ziņas

Daugavā pie Jēkabpils cēlies ūdens līmenis

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aukstajā laikā klientu skaits patversmēs dubultojas

Aukstajā laikā klientu skaits naktspatversmēs dubultojas

Vidzemē naktīs aukstums ir pamatīgs, sasniedzot pat -25 grādus. Šajā laikā cilvēkiem bez pastāvīgas dzīvesvietas vai arī tiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ nespēj atrast mājvietu, nepieciešams jumts virs galvas un silts ēdiens. Diennakts patversmēs klientu skaits šobrīd dubultojies. 

Šobrīd ārā ir -18 grādi. Gada aukstākās naktis cilvēki, kuri ir bez reģistrētas dzīvesvietas vai nonākuši krīzes situācijā, izvēlas pavadīt naktspatversmē, kur ir iespējams sasildīties un saņemt arī siltu ēdienu. 

Ilmāram šis ir pirmais gads, kad viņš apmeklē naktspatversmi. Iepriekš viņš strādājis Īrijā un Vācijā, bet pēdējos gadus Latvijā. Personisku iemeslu dēļ vīrietis tagad spiests nākt uz patversmi. Smiltenē dzimušais kungs atzina, ka arī citiem pazīstamajiem, kuriem nav kur palikt, ieteicis šeit nākt. 

"Ir daudz tādu cilvēku, bet nav tādu, kas līdz vakaram būtu spējīgi atnākt, jo lielākoties lieto alkoholu un tad vakarā nekādi..." pauda Ilmārs.

Kad ārā termometra stabiņš dienas laikā ir zem -10 grādiem, naktspatversme klientiem pieejama visu diennakti. Ilmārs drīzumā sākšot strādāt, tāpēc patversmē uzturēties cer tikai vakaros un naktīs, līdz atradīs jaunu dzīves vietu.

Savukārt cits patversmes iemītnieks Jānis, kurš ir regulārs klients, pastāstīja, ka, iestājoties bargajam salam, ir jūtams cilvēku pieplūdums: "Mēs esam aizvien vairāk cilvēku. Ir bijuši pat 12, 14 cilvēki."

Valmieras naktspatversmē un atskurbtuvē novērots, ka klientu skaits ir dubultojies, bet tās vadītājs Mārcis Āķis norādīja, ka 

ne vienmēr patversmi apmeklē cilvēki bez dzīvesvietas. Ne reizi gadījies, ka ierodas arī tādi, kuri nokavējuši pēdējo transportu un uz savām mājām netiek.

Bez siltām un sausām telpām visiem tiek piedāvāts arī ēdiens.

"Klientiem ir pieejama tēja, kafija, siltas vakariņas. Ja klienti paliek uz 24 stundām, tad viņiem pienākas arī brokastis un pusdienas. Viņiem arī pieejama veļas mazgāšana, duša," atklāja Āķis.

Arī citviet Latvijā naktspatversmēs norādīja, ka aukstuma dēļ klientu skaits palielinās. Piemēram, Latvijas Samariešu apvienības Ventspils nodaļas vadītājs Andis Sukurs pieļāva, ka aukstums mudinās naktspatvermes pakalpojumus tomēr izmantot tos, kuri dzīvo ne īsti legālās pagaidu mītnēs.

Patversmēs norādīja, ka pēdējo sezonu laikā maz nācies zvanīt mediķiem, lūdzot pēc palīdzības klientiem. Arī ar apsaldējumiem cilvēki neierodas. Galvenais aicinājums apkārtējiem cilvēkiem – nepaiet garām kādam, kurš guļ sniegā vai sabiedriskā transporta pieturvietā. Iespējams, tā tiks izglābta kāda cilvēka dzīvība.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti