Valsts kontroliera amatā ievēlē Edgaru Korčaginu

Saeima trešdien, 6. decembrī, valsts kontroliera amatā ievēlēja ilggadējo iestādes vadošo darbinieku Edgaru Korčaginu, kuru šim amatam izvirzīja valdību veidojošo partiju frakciju vadītāji.

Korčaginu atbalstīja 90 deputāti, pret bija viens parlamentārietis.  

"Strādājot Valsts kontroles padomes sastāvā, Korčagina kungs ir konsekventi pierādījis sevi kā uz sadarbību un attīstību vērsts augsta līmeņa vadītājs," Saeimas sēdē norādīja deputāte Viktorija Baire ("Jaunā Vienotība").

Savukārt deputāte Skaidrīte Ābrama ("Progresīvie") pauda, ka Valsts kontrole būtu jāved uz jaunu līmeni:

"Katru gadu revidenti strādā, un ministriju finansisti, grāmatveži jau saprot, kur ir problēmas. Ir beidzot kaut kādā veidā jāskatās plašāk."

Tāpat būtu jāizvērtē publisko resursu izšķērdēšanas normu prasības. "Lai tiešām beidzot amatpersonas saņemtu ne tikai ieteikumus, kā uzlabot darbību, bet reāli būtu arī kāds tik preventīvs līdzeklis kā sods, ja notiks izšķērdēšana, nelikumīgas darbības," pauda Ābrama. "Valsts kontrolē jāattīsta šīs darbības, lai varētu strādāt ar pierādījumu iegūšanu, pierādījumu izvērtēšanu, lai varētu būt pamatojums, ko sniegt tālāk tiesībsargājošās iestādēs, prokuratūrā."

Korčagins Valsts kontroles (VK) padomē un VK Revīzijas departamenta direktora amatā strādā kopš 2015. gada. Pirms tam no 2007. gada viņš bijis Labklājības ministrijas Eiropas un juridisko lietu departamenta vadītājs, bet vēl iepriekš – Latvijas Darba devēju konfedereācijas ģenerāldirektora vietnieks.

Korčagins ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē Latvijas Universitātē.

KONTEKSTS:

Valsts kontroliera amats decembra sākumā kļuva vakants, jo līdzšinējais valsts kontrolieris Rolands Irklis kļuva par Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" valdes priekšsēdētāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti