Panorāma

Noslepkavotā Mārtiņa Bunkus tiesas sēdes būs atklātas

Panorāma

Panorāma

Rēzekni pārņem dūmi – sesto diennakti gruzd šķeldas kaudze

Rēzekni pārņem dūmi – sesto diennakti gruzd šķeldas kaudze

Nu jau gandrīz nedēļu Rēzeknē turpina gruzdēt šķeldas kaudze, pilsētas ziemeļu apkaimē izplatoties piedūmojumam un deguma smakai. Notikuma vietā strādā ugunsdzēsēji, kas aicina vietējos lieki ārā neuzturēties. Šķeldas kaudze sākotnēji bija aptuveni 15 000 beramo kubikmetru liela.   

ĪSUMĀ:

  • Rēzeknē gandrīz nedēļu turpina gruzdēt šķeldas kaudze.
  • Konstatēts gaisa piesārņojums, bez vajadzības nevajadzētu ilgi uzturēties piedūmojuma zonā.
  • Deg koksne, nevis kāda ķīmiska viela, tāpēc augstu saindēšanās risku nav.  
  • Šķelda pieder enerģētiskās koksnes ražotājam "R Grupa".  
  • Uzņēmums pieļāva uguns izcēlusies kraso temperatūras svārstību dēļ.
  • VUGD: Grūti prognozēt, cik ātri varēs likvidēt gruzdēšanu.

Otrdien, 5. decembrī, valdīja bezvējš un tāpēc dūmi un deguma smaka bija izteiktāki. Ugunsdzēsēji skaidroja, ka dūmi ceļas no šķeldas kaudzes. Atklātas liesmas vairs nav, bet šķelda turpina gruzdēt. Trešdienas rītā notikuma vietā pulcējās iesaistīto iestāžu pārstāvji.

Valsts vides dienesta Latgales reģiona pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas vadītājs Visvaldis Noviks stāstīja, ka "gaisa piesārņojuma normatīvi vēja virzienā šobrīd ir pārsniegti, līdz ar to iedzīvotājiem bez vajadzības nevajadzētu ilgi uzturēties piedūmojuma zonā, arī vēdināt dzīvokļus nevajadzētu".

Tā kā deg koksne, nevis kāda ķīmiska viela, augstu saindēšanās risku nav.

Blakus atrodas dzelzceļš, naftas bāze, bet ugunsdzēsēji mierina – augstas bīstamības nav. SIA "Rēzeknes ūdens" valdes loceklis Vladimirs Petrovs gan pauda bažas.

"Zem šī laukumā atrodas pilsētas komunikācijas, ar mums tas nav saskaņots. Ja būs kāds aizsērējums kanalizācijas tīklā, tad liels pilsētas rajons paliks bez kanalizācijas. Mēs nevarēsim piekļūt, lai apkalpotu tos tīklus," norādīja Vladimirs Petrovs.

Šķelda pieder enerģētiskās koksnes ražotājam "R Grupa". Uzņēmumā norādīja, ka konkrēto zemi viņi nomā.

"Šis mums noteikti liks pārbaudīt visus nepieciešamos saskaņojumus gan šajā teritorijā, gan citur – vai viss ir tā, kā tam jābūt," sacīja SIA "R Grupa" pārstāvis Krišjānis Caune.

Uzņēmumā pieļāva, ka uguns izcēlusies kraso temperatūras svārstību dēļ. Teritorijā turēti 15 000 beramo kubikmetru kurināmās šķeldas. Ugunsdzēsēji lēsa, ka sākotnēji kaudze bija divreiz lielāka, nekā ir tagad.

"Grūti prognozēt, cik tas vēl aizņems laiku, lai līdz galam likvidētu šo gruzdēšanu, jo ļoti, ļoti grūti tikt pie gruzdēšanas vietām, kas atrodas šķeldas kaudzē," atzina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rēzeknes daļas komandieris Viktors Ščavinskis.

Ugunsdzēsēji uzsākuši administratīvo procesu. Otrdien viņiem un pašvaldībai par piedūmojumu zvanījuši un sūdzējušies iedzīvotāji. Tagad dienesti aicina piedūmojuma zonā bez vajadzības ilgi neuzturēties. Kāpēc nav informēts savlaicīgāk, atbild: problēma samilza tikai vakar.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti