«Eirobarometrs»: Latvijā savu dalību Eiropas Parlamenta vēlēšanās par iespējamu uzskata 59%

Tikai 24% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Eiropas Savienībā (ES) viņu viedoklis tiek ņemts vērā, tomēr savu dalību Eiropas Parlamenta vēlēšanās kā iespējamu vērtēja 59%, liecina jaunākais "Eirobarometra" pētījums.

Aptauja liecina, ka 37% Latvijas iedzīvotāju ir ļoti svarīga balsošana Eiropas vēlēšanās, bet 24% tā ir mazsvarīga. Salīdzinājumam, balsošana nacionālajās vēlēšanas ir ļoti svarīga 61% Latvijas iedzīvotāju (ES vidēji – 68%), vidēji svarīga tā ir 24% (ES – 24%), mazsvarīga – 15% (ES – 7%).

Nākamajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās ieinteresēti 38% Latvijas iedzīvotāju (ES – 57%), bet tās neinteresē 61% (ES – 43%).

Bet savu dalību Eiropas Parlamenta vēlēšanas kā iespējamu vērtēja 59% Latvijas iedzīvotāju, kā neiespējamu – 26%. Drīzāk iespēju piedalīties vēlēšanās pauda vecāka gadagājuma cilvēki.

Bet tikai 24% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka viņu viedoklis Eiropā tiek ņemts vērā, kamēr vidēji ES tā domā 48%. Latvijas iedzīvotāji biežāk uzskata, ka viņu viedoklim ir nozīme Latvijā un Latvijas viedoklis ES tiek ņemts vērā.Latvijas iedzīvotāju ieskatā galvenās vērtības, kuras Eiropas Parlamentam būtu jāaizstāv prioritārā kārtībā, ir cilvēktiesību aizsardzība ES un visā pasaulē, demokrātija, vārda un domas brīvība, tiesiskums un cieņa pret nacionālajām identitātēm, kultūrām un tradīcijām ES valstīs.

KONTEKSTS:

2024. gadā plānotās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas 27 dalībvalstīs notiks laika posmā no 6. līdz 9. jūnijam. Pagājušajās EP vēlēšanās 2019. gadā Latvijā piedalījās 33,5% balsstiesīgo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti