Krievu savienības politiķim par Latvijas okupācijas noliegšanu piespriež nosacītu cietumsodu

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) politiķim Aleksandram Filejam par Latvijas okupācijas noliegšanu piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu uz desmit mēnešiem, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Filejam noteikts gadu ilgs pārbaudes laiks.

Prokurors, apsūdzētais vai aizstāvis desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var iesniegt tiesai rakstveida lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Pilno spriedumu var pārsūdzēt vai noprotestēt desmit dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības dienas apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesai, sūdzību vai protestu iesniedzot Rīgas pilsētas tiesā.

Apsūdzētais savā sociālā tīkla "Facebook" profilā 2019. gada 17. jūnijā – Latvijas Republikas okupācijas atceres dienā – publicēja "apsveikumu svētkos". Valsts drošības dienesta (VDD) vērtējumā, persona publicētajā ierakstā, selektīvi atlasot un savās interesēs interpretējot vēsturiskās norises, noliedza 1940. gada 17. jūnijā PSRS īstenoto Latvijas okupāciju un šo Latvijas valstij un tautai traģisko notikumu interpretēja kā iedzīvotājiem labvēlīgu.

Par PSRS kara noziegumu pret Latviju un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu un rupju noniecināšanu likums paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Filejs savulaik bijis LKS valdes loceklis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti