Pēc saindēšanās ar zaļo mušmiri Austrumu slimnīcā šosezon nonākuši trīs cilvēki; viens miris

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Toksikoloģijas un sepses klīnikā šī gada augustā un septembra sākumā nokļuvuši trīs pacienti, kas saindējušies ar zaļo mušmiri, viens no viņiem pēc smagas saindēšanās miris, informēja slimnīcā.

RAKUS atgādina – zaļā mušmire ir indīgākā sēne ne vien Latvijā, bet arī pasaulē. "Sēņotāji acīmredzot to sajaukuši ar kādu ēdamo sēni," teikts slimnīcas paziņojumā.

RAKUS Toksikoloģijas un sepses nodaļas anesteziologs, reanimatologs Roberts Stašinskis aicināja sēņotājus būt uzmanīgiem: "Sēņu šogad ir daudz, tāpēc riski, kā rāda mūsu slimnīcas pieredze, – īpaši augsti. No savas puses aicinām ikvienu sēņotāju izvērtēt iespējamo kaitējumu savai veselībai un pat dzīvībai, rūpīgi aplūkot grozā liekamās sēnes un drošības dēļ jebkuru aizdomīgu sēni labāk atstāt mežā."

Mušmiru lietošana uzturā rada aknu bojājumus, un, ja laikus netiek sniegta medicīniskā palīdzība, pastāv liela iespēja nomirt vai uz mūžu iegūt invaliditāti.

Indīgajām vielām nokļūstot asinsritē, iespējams ir letāls iznākums.

Stašinskis atgādināja, ka saindēšanās pazīmes var parādīties arī vairākas dienas pēc sēņu lietošanas uzturā. Ja saindēšanās skārusi gremošanas sistēmu, būs vērojami tādi simptomi kā slikta dūša, vemšana un caureja.

Gadījumos, ja ir aizdomas par jebkura veida saindēšanos, iedzīvotāji tiek aicināti zvanīt uz Saindēšanās un zāļu informācijas centra tālruni 67042473 – centrs darbojas diennakts režīmā septiņas dienas nedēļā, un tā speciālisti sniegs ieteikumus optimālai rīcībai šādā situācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti