Levita padoms Rinkēvičam: būt izturīgam un nereaģēt uz katru kritiku

Aizejošais Valsts prezidents Egils Levits savam pēctecim amatā – Edgaram Rinkēvičam – novēl būt izturīgam, nereaģēt uz katru kritiku un iet ceļu, kuru jaunais Valsts prezidents uzskata par pareizu.

Levits ceturtdien, 6. jūlijā, pēc pēdējās tikšanās ar premjeru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") žurnālistiem pauda pārliecību, ka nākamais Latvijas prezidents Rinkēvičs, kurš oficiāli stāsies amatā sestdien, 8. jūlijā, turpinās prezidenta iesākto politiku, kuru Rinkēvičs arī īstenoja, būdams ārlietu ministrs.

"Šīs divas amatpersonas ir atbildīgas par valsts starptautisko stāvokli un ārpolitiku – svarīgi, lai Valsts prezidents un ārlietu ministrs sadarbotos savā starpā. Citās valstīs bieži ir konflikti starp šīm amatpersonām, kas nenāk par labu valstij. Mēs sadarbojamies ļoti labi, mums ir ļoti tuvs uzskats praktiski visos svarīgajos jautājumos," paskaidroja Levits.

"Mans padoms [jaunajam prezidentam] ir būt izturīgam, nereaģēt uz katru kritikas punktu, bet iet to ceļu, ko viņš uzskata par pareizu,"

teica Levits.

Savukārt Kariņš uzsvēra, ka Levits bijis ļoti labs Valsts prezidents un sākotnēji "Jaunā Vienotība", kā arī pats premjers vēlējies, lai Levits turpinātu darbu otrajā pilnvaru termiņā. 

"Mana personīgā un profesionālā sadarbība ar Levitu bija izcila," atzina valdības vadītājs, slavējot Levita atbildīgo darbu pandēmijas un Krievijas kara pret Ukrainu laikā.

"Viņš palīdzēja noturēt mieru un stabilitāti Latvijā, tā ir liela vērtība, pie kā esam pieraduši, bet tas nenotiek pats par sevi. Prezidents to ir veicis sabiedrībai neredzamā veidā."

Ar pateicības vārdiem premjeram neskopojās arī Levits, norādot, ka Kariņš valdību vadījis profesionāli, ņemot vērā "komplicēto" gan 13., gan 14. Saeimas sastāvu. 

KONTEKSTS:

Egila Levita pilnvaru termiņš beigsies 8. jūlijā, kad amatā oficiāli stāsies jaunais Valsts prezidents, līdzšinējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņu Saeimā ievēlēja ar "Jaunās Vienotības" un opozīcijas – Zaļo un Zemnieku savienības un "Progresīvo" – balsīm. 

Pēc prezidenta vēlēšanām sašūpojusies esošā koalīcija, ko veido "Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts". Premjers šobrīd veic pārrunas ar ZZS un "Progresīvajiem" par iespējamu koalīcijas paplašināšanu, pret kuru iebilst un uz sarunām neierodas abi esošie valdības partneri. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti