Panorāma

Lielbritānijā svin karaļa Čārlza III kronēšanu

Panorāma

Panorāma

Britu kopiena Latvijā atzīmē kronēšanas svētkus

Britu kopiena Latvijā atzīmē karaļa Čārlza III kronēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielbritānijas karaļa Čārlza III kronēšanas ceremonijas tiešraidei no Londonas pie televizoru ekrāniem īpašā saviesīgā pasākumā līdzi sekoja arī Rīgā. Lielbritānijas vēstnieks Latvijā pulcēja britu kopienas pārstāvjus, diplomātus un citus monarhijas cienītājus svinēt šo notikumu kopā. 

Garajā kronēšanas procedūrā esot arī nianse, kas saistīta ar Baltiju. To ar lepnumu uzsvēra Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels. "Kronēšanas krēsls, ko sauc par Svētā Edvarda krēslu un kas ieņem nozīmīgu lomu kronēšanas ceremonijā, ir darināts pirms 700 gadiem no Baltijas ozola," stāstīja Bramels.

Britiem šī ir svētku diena, vērtēja vēstnieks: "Kā mūsu valsts galva viņš ir figūra, kas apvieno Apvienoto Karalisti, kas reprezentē vērtības, kas ir svarīgas mūsu valstij. Mēs jūtam, ka esam labās rokās un šodien patiešām ir diena svinībām!"

Vēl vēstnieks ir gandarīts par to, ka kronēšanai klātienē sekoja Latvijas valsts prezidents ar kundzi.

Valsts prezidenta padomnieks Jānis Kažociņš sacīja: "Kad es veidoju un komandēju britu militāro apmācību komandu Austrumeiropā, tā vieta bija čehu republikā, atklāšanai mēs Čārlzu kā Velsas princi dabūjām. Tā, ka man pie sienas ir fotogrāfija, kā mēs sēžam blakus viens otram."

Bijušajam britu virsniekam Kažociņam par Čārlzu tolaik palicis labs iespaids. 

Daudzi prognozē, ka karalis turpinās runāt par lietām, kas viņam līdz šim rūpējušas – klimata pārmaiņām, brīvprātīgajam darbam. Tomēr ir arī krasi atšķirīgas prognozes.

Piemēram, sestdienas pasākuma apmeklētājs Arvils Feldmanis pauda: "Es domāju, ka viņš gribēs izdarīt, ko vēsturiski nozīmīgu, tomēr aiziet priekšā savai mammai ar kādu lielu notikumu. Nevar būt, ka viņš gribēs palikt mammas ēnā visu mūžu."

Tikmēr kronēšanas ceremonijai līdzi sekojušais Kriss sacīja: "Es domāju, ka viņš turpinās to pašu ceļu, ko viņa māte ieminusi. Viņš ir tradicionāls, viņš nav jauns cilvēks, kas nāk ar jaunām idejām. Es domāju, ka viņš rīkosies līdzīgi kā viņa māte karaliene Elizabete II."

Pasākumā izskanēja arī viedoklis, ka cienīt britus un viņu tradīcijas ir būtiski arī Latvijā.

Ārvalstu investoru padomes valdes loceklis, zvērināts advokāts Māris Vainovskis norādīja: "Briti un Lielbritānija ir mūsu stratēģiskais partneris. Atceramies, cik būtisku lomu briti spēlēja pie Latvijas neatkarība atgūšanas pirmās brīvvalsts laikā. Es domāju ir ļoti svarīgi uzturēt šo valstu savstarpējo darbību un draudzību."

KONTEKSTS:

Lielbritānijā sestdien, 6. maijā, svinīgā un vēsturiskā ceremonijā Londonā kronēts karalis Čārlzs III un karaliene Kamilla. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti