Doles salā atrasts maisos ievietots cilvēka līķis; aizturēti divi vīrieši

Februāra sākumā Salaspils novadā, Doles salā, atrasts maisos ievietots vīrieša līķis, informēja Valsts policija (VP). Aizdomās par slepkavību un līķa apgānīšanu aizturēti divi vīrieši. Bojāgājušais, visticamāk, nogalināts jau 1. janvārī, un sākumā līķis turēts uz balkona daudzdzīvokļu mājā Rīgā, Āgenskalnā. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

VP informēja, ka 7. februārī ap plkst. 14.30 saņemts izsaukums no aculiecinieka uz Salaspils novada Doles salu, kur pie zemes ceļa pamanīts aizdomīgs liels maiss. Aculiecinieks ziņojis, ka tur iekšā, iespējams, atrodas miris cilvēks. Policijas darbiniekiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka maisos, kas aptīti ar līmlenti, atrodas pusmūža vīrieša līķis.

14. februārī VP aizdomās par noziegumu aizturēja divus vīriešus, kuri dzimuši 1961. un 1972. gadā un iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā.

Skaidrojot lietas apstākļus, secināts, ka slepkavības iemesls bijis personiska rakstura konflikts, kas izcēlies, visiem iesaistītajiem kopīgi lietojot alkoholiskos dzērienus Rīgā, Pārdaugavas rajonā. Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka pēc vīrieša slepkavības, kas, visticamāk, izdarīta 1. janvārī dzīvoklī Rīgā, Āgenskalna mikrorajonā,

aizdomās turētie līķi ielikuši maisos un nolikuši uz dzīvokļa balkona, kur tas bija novietots nedēļu. Pēc tam viņi to nometuši no balkona, un maisos ieliktais līķis pie daudzdzīvokļu nama atradies vēl pāris dienas.

Vēlāk noziedznieki ar nomas automašīnu mirušo vīrieti aizveduši uz Doles salu un tur atstājuši.

Kriminālprocess uzsākts par slepkavību, ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana un par neapbedīta līķa apgānīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Par slepkavību, ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana, likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt par neapbedīta līķa apgānīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

15. februārī vienam no vīriešiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet otram vīrietim tiesa atteica piemērot apcietinājumu,

līdz ar to viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti