Panorāma

Stradiņa slimnīca lauž līgumu ar būvniekiem

Panorāma

Panorāma

Uz Meksikas-ASV robežas mētājas Latvijas pases

Uz ASV–Meksikas robežas mētājas Latvijas pases

Iekļūt ASV no Meksikas un krūmos iemest... Latvijas pilsoņa pasi. Šādus kadrus var redzēt ASV raidījuma "60 minūtes" ziņojumā par robežpārkāpējiem, kuri caur Meksiku iekļūst Amerikas Savienotajās Valstīs. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē skaidroja – var būt, ka dokuments viltots vai ka video redzamā sieviete tiešām ir Latvijas pilsone. Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja biedrs Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība) jau pieprasījis sievietei anulēt pilsonību, un informāciju pārbauda arī policija.

ASV raidījumā "60 minūtes" tika aktualizēta problēma uz robežas, raidījuma žurnālisti dienas laikā novēroja ap 600 cilvēku mēģinājumu iekļūt ASV. "Šī sprauga ir globāls galamērķis. Piemētāts ar ceļojumu dokumentiem no visas pasaules," bilst žurnāliste.

Vai sižetā redzētās pases ir viltotas? Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldē pauž, ka varētu būt arī īstas, taču ar raidījumā iekļauto nepietiek, lai saprastu. 

"Ir ļoti grūti identificēt, vai šis dokuments kādam pieder vai arī tas ir viltots. Tur ir ļoti īss kadrs, kad var saskatīt dokumenta turētāja datus," norādīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sabiedrisko attiecību vadītāja Madara Puķe, piebilstot, ka dokumenti būtu nepieciešami taustāmā veidā.

Saeimas deputāts Jānis Dombrava gan norādīja – ja vēlas, tur visu var saskatīt. "Te viss ir ļoti skaidri. Aleksandra. Saņemta 25.08.23 PMLP otrajā pasu nodaļā. Vēl vajag "patīrīt" vaļā, var saskatīt personas kodu, ja labi grib," rādot bildi savā telefonā, teica Dombrava.

"Skaidrs, ka tā ir absolūta necieņa. Faktiski atteikšanās no pilsonības. Tāpēc arī nosūtīšu iesniegumu PMLP, lai anulē pilsonību," pavēstīja deputāts.

Pārvaldē uzsvēra, ka tomēr no bildes secinājumus izdarīt nevar, bet pārbaudīta deputāta versija, ka pase pieder Aleksandrai Kvirtidzei. Pārvaldē atzina – šādas personas reģistrā nav.

Tikmēr deputāts aicināja pētīt līdz galam: "Lai pārbauda, vai šī pase nav viltojums vai citā veidā nelegāli iegūts dokuments, par ko paredzēta kriminālatbildība."

"Dažreiz no šādiem atsevišķiem gadījumiem ir iespēja nonākt uz pēdām kaut kam daudz lielākam. Tāpēc nedrīkst atstāt šādus gadījumus bez ievērības," uzskata Dombrava.

Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldē norādīja – tas ir Valsts policijas pārziņā, un par šo konkrēto gadījumu policijai jau ziņots.

Kopumā gan pārvaldes vērtējumā Latvijas pasu viltošana nav populāra. Kopš 2019. gada sākts mazāk nekā 20 kriminālprocesu, kas saistīti ar pasu viltošanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti