Panorāma

Kas darīts, lai skolēnu eksāmenu rezultāti būtu labāki?

Panorāma

Panorāma

Godina Rīgas labākos skolēnus

Godina labākos Rīgas skolēnus

Viņi ir tādi paši jaunieši kā visi citi, tikai viņi dara mazliet vairāk par pārējiem. Viņi labi mācās, dejo, dzied, palīdz kā brīvprātīgie. Šodien sumināja Rīgas pašvaldības skolu labākos skolēnus. 

Ikviena Rīgas skola varēja izvirzīt vienu skolēnu, kurš būtu pelnījis atzinību. Par teicamiem un izciliem sasniegumiem mācībās, par godalgotām vietām olimpiādēs, zinātniskās pētniecības konferencēs un konkursos.

Rīgas 21. vidusskolas 11. klases skolniece Sofija Policāne ir teicamniece. Viņa piedalās konkursos, olimpiādēs, darbojas savas skolas skolēnu pašpārvaldē. Viņai un vēl 90 skolēniem šodien pasniedza Rīgas domes Pateicības rakstu. 

"Brīvo laiku gribētos, bet man laika pietiek. Kaut ko varu darīt skolā, kaut ko ārpus skolas, laiks ir mācīties un nodarboties, un arī hobijam atliek laiks. Es nodarbojos ar sunīšiem," pastāstīja Sofija.

Godina labākos Rīgas skolēnus
Godina labākos Rīgas skolēnus

Rīgas 75. vidusskolas 8. klases skolēnam Robertam Zacmanam savukārt patīk skaitļi un rēķināšana, jo, kā viņš saka, matemātika ir ļoti precīza zinātne: "Tas ir par pirmo vietu matemātikas olimpiādē iepriekšējā gadā. Un par atzīmēm. Man visas atzīmes ir augstāk par 8 – tas ir 9 un 10."

Goda raksti nopelnīti arī par augstiem sasniegumiem sportā, mūzikā, kultūrā. Par skolas popularizēšanu, par iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā, par ārpusstundu aktivitāšu organizēšanu. 

"Esmu bijusi sociāli aktīva savā skolā. Saņēmu daudzas godalgotas vieta olimpiādēs. Īpaši latviešu valodā," stāsta Rīgas 92. vidusskolas 10. klases skolniece Zlata Kovaļevska. "Mēs dzīvojam Latvijā, tad [vajag] zināt savas valsts valodu. Daži pusaudži uzskata, ka nav svarīgi zināt gramatiku un visus tos svarīgos aspektus, bet, manuprāt, jo vairāk zini valodu, jo labāk."

"Biju uzrakstījis projektu par labbūtību un mentālo veselību, par tās svarīgumu skolas vidē. Svarīgi, it īpaši mūsdienās, kad daudzi jaunieši par to nepiedomā. Piemēram, daudz sēž elektroniskajās ierīcēs. Nav tik aktīvi sportiski," pauda Rīgas  84. vidusskolas 11. klases skolēns Rainers Andžāns.

Labāko Rīgas skolēnu godināšanas pasākums notika pirmo reizi. Kā saka jaunieši – šāda atzinība iedvesmos būt vēl labākiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti