Labrīt

"Kopā ar Džo" - lekciju cikls Jāzepa Grosvalda izstādē LNMM

Labrīt

Veikalos joprojām tirgo agresorvalstu pārtiku

Apvienotā saraksta "lokomotīve" EP vēlēšanās - "Tviterkonvoja" vadītājs Reinis Pozņaks

EP deputāta kandidāts Pozņaks: Austrumu pierobežas stiprināšanai jābūt ES prioritātei

Eiropas Savienības (ES) austrumu pierobežas stiprināšanai ir jānosaka prioritāte ES. To intervijā Latvijas Radio pauda "Apvienotā saraksta" Eiropas Parlamenta (EP) deputāta amata kandidāts, "Tvitera konvoja" vadītājs Reinis Pozņaks, runājot par lietām, ko censtos panākt darbā EP.  

Viņš atzina, ka politikā nolēmis iet un kandidēt EP, jo "laiks ir tāds". Viņaprāt, ir svarīgas lietas, kas ES līmenī ir jāizdara nākamajos piecos gados.

"Man šķiet, ka tieši Eiropā nākamajos piecos gados ir jāpieņem gan Latvijas, gan Eiropas nākotnei izšķirīgi lēmumi," sacīja Pozņaks.

Viņaprāt, ES ir jākļūst stiprākai "pašai par sevi".

"Tā ir jaunā realitāte, ko Eiropai varbūt ir grūti tā uzreiz pieņemt, ka bez visām citām Eiropas vērtībām arī fizisks spēks, izrādās, ir nepieciešams, lai šīs vērtības sargātu," klāstīja Pozņaks.

Viņš norādīja, ka Latvija līdz ar vēl sešām valstīm atrodas daudz neizdevīgākā stāvoklī nekā citas ES valstis, jo nemitīgi saskaras ar draudiem no austrumu puses. "Mēs arī būtiski zaudējam konkurētspēju starp citām Eiropas Savienības valstīm gluži vienkārši tāpēc, ka investori ar zināmām bažām skatās uz šo reģionu," teica Pozņaks.

Viņaprāt, tieši ekonomiskā drošība, apdzīvotība pierobežā būtu jāstiprina.

"Ja Eiropa var klimata mērķiem noteikt zaļo kursu vai kovida atveseļošanai piešķirt 750 miljardus eiro, tad,

manuprāt Eiropas stiprināšanu, it sevišķi Eiropas pierobežas stiprināšanu, ir tieši tāpat jāspēj noteikt par prioritāti, jo no tā ir atkarīga visas Eiropas drošība nākotnē," sprieda EP deputāta amata kandidāts.

Viņš sacīja, ka "Apvienotā saraksta" līderi EP vēlēšanās būs arī Saeimas deputāti Juris Viļums un Raimonds Bergmanis. Pozņaks teica, ka ir grūti prognozēt, cik daudz "Apvienotā saraksta" pārstāvju varētu iekļūt EP, taču būtu labi, ja izdotos iegūt divas vietas Eiroparlamentā.

EP deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana sākās janvāra nogalē, bet vēlēšanas notiks 8. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti