4. studija

Cik vienkārši ārpus Rīgas var tikt pie gripas vai Covid vakcīnas?

4. studija

Vai būtu gatavi uz mēnesi kļūt par veģetārieti vai vegānu?

Kuriem Rīgas skolu darbiniekiem pienākas veselības apdrošināšana?

Nākamgad veselības apdrošināšanu plāno nodrošināt visiem Rīgas skolu darbiniekiem

No nākamā gada pavasara veselības apdrošināšanas polises plānots nodrošināt visiem Rīgas izglītības iestāžu darbiniekiem, kas netiek darīts patlaban. 

Veselības apdrošināšana ir papildu bonuss jebkurai darba vietai. Rīgas izglītības iestādēs tā ir gandrīz visiem darbiniekiem. Tomēr skolas uzraugi nav to skaitā. 

Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija" skatītājs Harijs Martinsons dalījās ar savu sāpi. Strādājot par skolas uzraugu, lai kaut nedaudz palielinātu finansiālo rocību, viņš neslēpa savu sarūgtinājumu, jo atšķirībā no citiem darbiniekiem Martinsonam nav veselības apdrošināšanas polises. 

"Es strādāju divās skolās. Strādāju par ēkas uzraugu. Nakts darbs. Gada sākumā gāja runa par apdrošināšanu, veselības apdrošināšanu. Tad sanāca tā, ka no visa skolas kolektīva tikai trīs cilvēkiem nebija veselības apdrošināšanas. Tāpēc man ir tāds jautājums, kāpēc mēs esam izvēlēti tādi trīs cilvēki, kuriem nav veselības apdrošināšanas? Tā jau tikpat kā diskriminācija vai kā," pauda Martinsons.

Izglītības iestādes, kas atrodas Rīgas teritorijā, ir Rīgas domes pārziņā. Valsts un pašvaldības amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz, ka pašvaldība drīkst apdrošināt savus darbiniekus. Tas nav obligāts pienākums pašvaldībai, bet par to lemj domnieki.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Maija Baumane norādīja: "Uz šo brīdi tā ir vienīgā kategorija, kas ir palikusi neapdrošināta. Šajā gadā tika palielināts apdrošināmo skaits, tajā skaitā – apkopējas un sētnieki, un dežuranti. Ņemot vērā, ka šiem cilvēkiem ir kontakts ar skolēniem. Tā kā mums bija kovids, kas joprojām arī ir, tur ir lielāks risks saslimt. Sargi diemžēl palika neapdrošināti, jo budžetā nebija līdzekļu."

Martinsons atzina, ka vairs nav nekāds jaunais un ārstēšanās izdevumi nopietnu slimību gadījumā viņam būtu nesamaksājumi. Viņš stāstīja, ka kāda darbiniece, kas strādā skolā, salauzusi roku un viņas glābiņš bijis tieši veselības apdrošināšanas polise. "Viņai visa datortomogrāfija, sonogrāfija un ko viņai tur netaisīja. Cenas es nesaukšu, bet tās cenas tādas, ka jebkuram normālam cilvēkam… Jēziņ Marija. Es nevarētu visu samaksāt. Simtos iet," sacīja Martinsons.

Viņš centies šo jautājumu noskaidrot pats, zvanījis uz Rīgas domi, bet nav saņēmis konkrētu atbildi. Iespējams, pie vainas bijusi neprecīza komunikācija.  

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve atzīmēja: "[Veselības apdrošināšanas] Polises skolās tiek piešķirtas no 2017. gada, sākotnēji tikai pedagogiem, apdrošināmo skaits bija tikai 5000. Šobrīd tiek apdrošināti 16 tūkstoši darbinieku. Un šo kategoriju skaits, kuriem tiek piešķirta apdrošināšana, ar katru gadu palielinās, izvērtējot budžeta iespējas."

No nākamā gada pavasara plānots veselības apdrošināšanas polises nodrošināt visiem Rīgas izglītības iestāžu darbiniekiem –

skolu pedagogiem un mūzikas skolu pedagogiem, bērnu un jauniešu centru un sporta izglītības iestāžu darbiniekiem un tehniskajam personālam, ieskaitot ēku uzraugiem. Tas Rīgas domes budžetam izmaksās apmēram 3,5 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti