Panorāma

Līdz labāko desmitniekam PISA testā Latvijai vēl tālu

Panorāma

Panorāma

Taktilā pieminekļa postītāju notver dažās minūtēs

VIDEO: Par taktilā Brīvības pieminekļa obeliska nolaušanu dažu minūšu laikā aizturēti trīs vīrieši

Par taktilā Brīvības pieminekļa obeliska nolaušanu pirmdien, 4. decembrī, dažu minūšu laikā aizturēti trīs vīrieši, informēja Rīgas pašvaldības policijā.

Neilgi pirms pulksten 18, apsekojot Brīvības laukumu, Rīgas pašvaldības policijas Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes darbinieki ievēroja, ka ir nolauzts taktilā Brīvības pieminekļa obelisks.

Informācija nekavējoties tika nodota videonovērošanas centra darbiniekiem, kuri, pārskatot kameru ierakstus, identificēja trīs personu kompāniju.

Caurskatot videonovērošanas kameras ierakstus, policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot kompānijas iespējamo došanās virzienu, un jau pēc pāris minūtēm Raiņa bulvāra un 13. janvāra ielas krustojumā vainīgās personas tika aizturētas.

Starp aizturētājiem bija 33 gadus vecs vīrietis, kā arī 19 un 20 gadus veci jaunieši.

Sarunas laikā personas savu vainu acīmredzamā nodarījumā neatzina.

Aizturētos nogādāja Valsts policijas iecirknī kriminālprocesa uzsākšanai.

Lielu paldies par iesaistīšanos Rīgas pieminekļu aģentūra saka, sievietei, kura apturēja vīrieti no obeliska aiznešanas. Ja tas būt nozaudēts, atjaunošana būtu dārga un ilga. Tagad aģentūra paudusi cerību, ka divu nedēļu laikā varētu pieminekli atjaunot.  

"Mūsu galvenais restaurators bija apskatīties, kā tur izskatās. Un viņš konstatēja, ka tie bojājumi nav tik traki un, ka varēsim ar paša spēkiem uzstādīt. Vajadzēs to piestiprinājumu padarīt spēcīgāku. Ja skatās šo ierakstu, tad vispār cilvēki iet garām un ir blakus, kad tas notiek. Tiem ļaundariem vispār nekāda kauna nav bijis. Es neredzu, ko mēs vairāk varētu darīt, jo, protams, atsevišķu sargu mēs neliksim tur blakus," sacīja Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Gunārs Nāgels.

Brīvības pieminekļa laukumā pašvaldības policija dežūrē visu diennakti, bet ik pa brīdim tāpat kādam izdodas izrādīt necieņu, tostarp pret īsto pieminekli, atzina policijā. 

Rīgas pašvaldības policijas Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Jevgeņijs Platais pauda: "Arī tur personas mēģina uzkāpt, veikt visādas akcijas. Vecpuišu, vecmeitu ballītes un kādas tik izdarības nav bijušas. Diezgan regulāri. Ir pat novērots tā, ka mūsu darbinieki atrodas priekšpusē piemineklim un tajā pašā laikā personas veic fotografēšanos netiklos veidos otrā pusē uz skatu laukuma."

Tagad sodi ir bargi, atzina pašvaldības policijā. Kādreiz to definēja kā sīko huligānismu, tagad – Brīvības pieminekļa likumā ir konkrēts pants. Policijā norādīja, ka iespējamais sods ir no 1000 līdz 2000 eiro. Tālāk gan izmeklēšanu veic Valsts policija. 

Rīgas pieminekļu aģentūra aicina nepalikt vienaldzīgiem un ziņot, ja tiek redzēta pieminekļu bojāšana. Bet Rīgas pašvaldības policija aicina atsaukties sievieti, kura iesaistījās šajā konkrētajā gadījumā, izglābjot obelisku, rakstot uz pašvaldības policijas e-pastu. Policija vēlas viņai pateikties personīgi par rīcību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti