Rīgas ielās turpina tīrīt piesnigušās stāvvietas

Rīgas ielu malās esošās autostāvvietas kopš piektdienas, 1. decembra, ir iztīrītas 40 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Gandrīz puse no tā – pagājušajā naktī, Latvijas Radio informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme". Nolīgtais uzņēmums šonakt aktīvi strādāja pēc tam, kad Rīgas domes vadības pauda neapmierinātību ar neiztīrītām autostāvvietām un sabiedriskā transporta pieturām.

Rīgas domes nolīgtie uzņēmumi sabiedriskā transporta pieturās un "Rīgas satiksmes" autostāvvietās aizvadītājā naktī strādājuši melnās miesās, taču darbs vēl nav galā. Kā informē "Rīgas satiksmē", šonakt autostāvvietas aktīvi tīrīs Dzirnavu, Tērbatas, Ģertrūdes, Blaumaņa, arī starp Valmieras un Avotu ielu un no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Eksporta ielai. Šajās ielās iedzīvotāji aicināti automašīnas nenovietot.

"Šonakt darbos tiks iesaistīts vēl lielāks transporta vienību skaits, nekā naktī uz 5. decembri. Ja mēs skatāmies iztīrīto autostāvvietu kvadrātmetru platībā, pagājušajā naktī autostāvvietas tika iztīrītas aptuveni 19 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Iepriekš – laikposmā no 1. līdz 3. decembrim – apmēra 21 tūkstoša kvadrātmetru platībā. Tāpēc patlaban situācija ir krietni labāka. Ja šādā intensitātē notiks darbi, tuvāko dienu laikā visas autostāvvietas, kuras apsaimnieko "Rīgas satiksme", tiks iztīrītas," sacīja "Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldman.

Tātad tagad stāvvietas ir iztīrītas 40 tūkstošu kvadrātmetru platībā, kas ir aptuveni puse no kopējās platības. Turpinot tādā tempā, nolīgtais uzņēmums visas stāvvietas varēs iztīrīt tuvāko dienu laikā.

Neraugoties uz to, uzņēmumam "Hagberg" par savlaicīgi neizdarītu darbu draud sods līdz 100 tūkstošiem eiro, norādīja Rīgas domē.

Kā otra problēma galvaspilsētā ir pieturvietas, ko apsaimnieko cits uzņēmums. Precīzāk, ir divas apvienības – "Daugavas labais krasts" un "Daugavas kreisais krasts". Tās laikus nav iztīrījušas vismaz 100 pieturas. Par katru no tām apvienībām draud sods no 50 līdz 75 eiro, kopējo sodanaudas apjomu pašvaldība nesauc.

Pirmdien Rīgas domes vadība pauda dusmas gan par pieturām, gan autostāvvietām. Diennakts laikā situācija ir uzlabojusies. Aizvadītājā naktī kopumā no pilsētas ir izvesti gandrīz 6 tūkstoši kubikmetru sniega. Savukārt pēdējo dienu laikā – jau gandrīz 16 tūkstoši.

Rīgas domes pārstāve Edīte Matuseviča ieskicēja situāciju ar pieturām: "Teiksim tā – darbiem jau bija jābūt paveiktiem. Šobrīd vienkārši tiek novērtas pieļautās kļūdas, varbūt paviršība, varbūt mazliet nolaidība. Sniega izvešanai šobrīd nekādu konkrētu termiņu nevar pateikt, taču tā jau ir veikta kopš nedēļas nogales, un arīdzan pagājušajā naktī no pilsētas ir izvesti 5971 kubikmetrs sniega. Tā ka darbi turpinās un turpināsies, visticamāk, vēl kādu laiku. Protams, turpināsim sadarbību ar esošajiem pakalpojumu sniedzējiem, jo, kā minēja vakar izpilddirektors, darbs ir jāpaveic."

Par neiztīrītām pieturām Rīgas dome iedzīvotājus aicina ziņot pašvaldības portālā "Riga.lv/ziema" vai arī pa tālruni 80003600.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti