Rīgā savlaicīgi nesakoptās pieturvietas iztīrītas no sniega

Rīgā vairāk nekā 100 savlaicīgi neiztīrītās sabiedriskā transporta pieturas otrdien no sniega ir tīras, apgalvo galvaspilsētas domē. Neatkarīgi no tā nolīgtajiem uzņēmumiem draud sodi.

Rīgas domes vadība pirmdienas vakarā bija dusmīga par pilsētā neiztīrītām sabiedriskā transporta pieturām un arī autostāvvietām. Attiecībā uz pieturvietu tīrīšanu pašvaldība ir nolīgusi divas apvienības "Daugavas labais krasts" un "Daugavas kreisais krasts", kas, pēc domes novērojumiem, sniegu nebija izvedušas vismaz no simt vietām. Kā termiņu, līdz kuram pieturām jābūt tīrām, pašvaldība bija noteikusi šo rītu. Īsi pirms pusdienlaika domē apgalvoja, ka visas pieturas ir tīras, vienlaikus norādot, ka sniega izvešana joprojām turpinās, tāpēc atsevišķās pieturās sniegs vēl var būt.

Par nesakoptām pieturām iedzīvotāji var vērsties pašvaldībā, piemēram, ziņojot vietnē riga.lv/ziema.

Abām apvienībām, kurās ir vairāki uzņēmumi, draud no 50 līdz 75 eiro sods par katru savlaicīgi neiztīrītu pieturu. Kopējo sodanaudu pašvaldība neminēja.

Savukārt autostāvvietas, kas ir uzņēmuma "Rīgas satiksme" pārziņā, apsaimnieko uzņēmums "Hagberg". Līgums ar pašvaldību ir noslēgts viena miljona apmērā. Sods var būt līdz 10% no līguma summas, attiecīgi par laikus nenotīrītām stāvvietām draud līdz 100 tūkstošiem eiro sods. "Rīgas satiksmē" norādīja, ka šonakt nolīgtais uzņēmums stāvvietas tīrījis daudzviet pilsētā. Sniega tīrīšanā un izvešanā iesaistītas 7 traktortehnikas vienības un 6 smagās automašīnas. 

"Šonakt ir iztīrītas autostāvvietas 19 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Darbi turpināsies. Sniega izvešana un tīrīšana notiks arī šonakt, par ko mēs informēsim, precizējot arī konkrētas vietas, aicinot iedzīvotājus automašīnas tur nenovietot. Tāpat "Rīgas satiksme" turpina apsekot arī neiztīrītās autostāvvietas, sagatavojot aktus, pēc tam arī izskatot un piemērojot uzņēmējam sodu par pienācīgi neveiktiem darbiem," skaidroja "Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

"Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

Naktī uz 6. decembri turpināsies autostāvvietu tīrīšana Dzirnavu, Tērbatas, Ģertrūdes, Blaumaņa ielās, kā arī autostāvvietās starp Valmieras un Avotu ielām. Tāpat tiks turpināti iesāktie darbi posmā no K. Valdemāra ielas līdz Eksporta ielai. Intensīvākie darbi būs laikā no plkst. 20 līdz 6 no rīta. Lai darbi noritētu raitāk, "Rīgas satiksme" aicina autovadītājus šajā posmā automašīnas nenovietot, jo tas būtiski apgrūtina autostāvvietu tīrīšanu.

Par sakoptiem ceļiem galvaspilsētā atbildīgajā Ārtelpas un mobilitātes departamentā pirmdien žurnālistiem teica, ka situācija uz pirmās un otrās kategorijas ielām, kas pilsētā ir galvenās, ir laba. Savukārt aktīvs darbs turpinās trešās kategorijas jeb mazākās ielās. Neatkarīgi no tā cilvēkiem ar kustību traucējumiem pārvietoties pilsētā ir ļoti grūti, teica Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" valdes loceklis Ivars Balodis.

Apvienības "Apeirons" valdes loceklis Ivars Balodis.
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

"Ja automašīnām daudzmaz ir attīrīti ceļi, tad izbraukt pa gājēju pārejām, trotuāriem vai izkļūt no mājas vecāka gadagājuma cilvēkiem, cilvēkiem, kuriem ir kādi ierobežojumi, diemžēl nav iespējams. Tas, man liekas, ir briesmīgi, jo pēdējās trijās dienās, liekas, ka sniegs nav snidzis. Skandināvijā pirmās vietas, ko notīra, parasti ir stāvvietas, [kas domātas] cilvēkiem ar invaliditāti, mājas, kurās dzīvo cilvēki ar invaliditāti, lai viņi varētu iziet ārā. Bet mums līdz šāda veida attieksmei vai saprašanai droši vien vēl kāds laiks jāpagaida," atzina Balodis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti