Organizētās noziedzības apkarošanai tuvākajos gados papildus vajadzīgs 8,1 miljons eiro 

Organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plāna 2023.–2025. gadam realizēšanai papildus atbildīgajām ministrijām tuvākajos gados nepieciešams 8,1 miljons eiro. Tas izriet no otrdien, 5. decembrī, valdībā apstiprinātā plāna. 

Plānu izstrādājusi Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, kā arī tiesībaizsardzības iestādēm – Valsts ieņēmumu dienestu, Valsts policiju, Valsts robežsardzi, Valsts drošības dienestu, Ģenerālprokuratūru, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un Satversmes aizsardzības biroju.

Plāna īstenošanā iesaistītās institūcijas plānā noteiktos pasākumus 2023. un 2024. gadā īstenos no tām piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Savukārt jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu plānā paredzēto pasākumu nodrošināšanai izskatīs, lemjot par nākamo gadu budžetiem. 

Papildus plānā paredzēto pasākumu nodrošināšanai Iekšlietu ministrijai 2025. gadā būtu nepieciešami 3 434 386 eiro, 2026. gadā – 2 579 026 eiro, 2027. gadā – 674 026 eiro, 2028. gadā un turpmāk katru gadu – 665 026 eiro. Finanšu ministrijai 2025. gadā papildus būtu nepieciešami 196 200 eiro, 2026. gadā – 151 200 eiro, bet 2027. gadā – 174 200 eiro. Tieslietu ministrijai papildus būtu vajadzīgi 170 000 eiro 2025. gadā, 2026. gadā un turpmāk katru gadu – 70 000 eiro.

Līdz ar to atbildīgajām ministrijām no 2025. līdz 2028. gada plāna realizēšanai papildus būtu nepieciešami vismaz 8 114 064 miljoni eiro. 

Plāna izstrādes nepieciešamība ir cieši saistīta ar potenciālajiem apdraudējumiem uz ārējās robežas, kā arī Krievijas izraisīto karu Ukrainā un šī kara sekām, kas rada konsekvences ne tikai migrācijas jomā, bet arī noziedzības apkarošanas jomā, it sevišķi, ja vērtē organizētās noziedzības tendences ekspluatēt globāla rakstura problēmas, lai virzītu un turpinātu noziedzīgu darbību, teikts plāna kopsavilkumā. 

Organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plāns paredz pasākumus ar mērķi paaugstināt iestāžu kapacitāti un uzlabot esošos mehānismus atbilstoši secinājumiem, kas izdarīti, īstenojot iepriekšējo organizētās noziedzības apkarošanas plānu, un atbilstoši esošajai un prognozētajai noziedzības situācijai.

Plāna rīcības virzieni paredz izstrādāt kritērijus, lai noteiktu prioritārās noziedzīgo nodarījumu jomas, vadoties no draudu rādītājiem, noziedzīgo nodarījumu ietekmes un prognozējamās jomas attīstības nākotnē.

Tuvākajos gados paredzēts sagatavot vienotu mācību plānu visiem organizētās noziedzības, tai skaitā ekonomisko un finanšu noziegumu, smago un sevišķi smago noziegumu apkarošanas jomā strādājošajiem.

Tāpat plāns paredz uzlabot digitālo infrastruktūru un īstenot nepieciešamās apmācības un starptautiskās pieredzes apmaiņas programmas.

Paredzēts arī operatīvās darbības personālu nodrošināt ar atbilstošām tehniskajām vienībām. Piemēram, paredzēts iegādāties aprīkojumu ķīmiskajām ekspertīzēm un hidraulisko uzspridzināšanas ekstraktoru ar aprīkojumu sprāgstvielu un spridzināšanas ierīču izpētei.

Vienlaikus plānots turpināt pilnveidot darbu personu speciālās aizsardzības jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti