Bijušo ieslodzīto atgriešanos darba vidē centīsies uzlabot 3,3 miljonu eiro vērtā projektā

Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) īstenos 3,3 miljonu eiro vērtu projektu, attīstot notiesāto resocializācijas procesu, lai nodrošinātu bijušo ieslodzīto efektīvu atgriešanos darba vidē un iekļaušanos sabiedrībā. To paredz otrdien, 5. decembrī, valdībā apstiprinātie noteikumi. 

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība") norādīja, ka ieslodzītie un bijušie ieslodzītie sastopas ar paaugstinātu nabadzības un sociālās atstumtības, un ilgstoša bezdarba risku, taču tieši pieeja darba tirgum palielinot iespējas veiksmīgi atkal iekļauties sabiedrībā pēc soda izciešanas. 

Tāpat ministres ieskatā svarīgi ir arī veicināt ģimeņu atkalapvienošanos, apzinoties būtisko ģimenes lomu resocializācijas procesā. 

Paredzēts, ka projektā īstenos virkni apjomīgu un mērķētu resocializācijas pasākumu, lai mazinātu iespēju atkārtoti pārkāpt likumu nākotnē, tā stiprinot sabiedrības un valsts drošību. Tiks konsultēti un apmācīti gan ieslodzītie, gan viņu ģimenes locekļi un atbalsta personas.

Vienlaikus projektā tiks nodrošināta  IeVP  nodarbināto un brīvprātīgo kapacitātes celšana, organizēti profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanas un profesionālās noturības veicināšanas pasākumi, piemēram, supervīzijas, koučings un citi pasākumi.

Projekta aktivitātes nodrošinās arī valsts Resocializācijas politikas pamatnostādņu 2022.–2027. gadam īstenošanu.

Kopējais  projekta finansējums  ir  3 371 251 eiro, tai skaitā Eiropas sociālā fonda finansējums ir  2 865 563 eiro un valsts budžeta finansējums 505 688 eiro apjomā. Finansējuma saņēmējs ir IeVP, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti