Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: Kāda būs Evikas Siliņas vadītā valdība?

Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: Kāds solās būt "Apvienotā saraksta" darbs opozīcijā?

Šodienas jautājums: Kāds solās būt "Apvienotā saraksta" darbs opozīcijā?

«Apvienotais saraksts» vēlētājiem dotos solījumus apņemas pildīt arī opozīcijā

Partiju apvienība "Apvienotais saraksts" (AS) saviem vēlētājiem dotos solījumus izpildīs, arī strādājot opozīcijā. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja AS līderis un Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. 

"Mēs izpildīsim vēlētājiem dotos solījumus, kā pozīcijā strādājot līdz šim, tā arī strādājot opozīcijā. Vienu es pateikšu skaidri – "Apvienotajam sarakstam" ir skaidri principi un vērtības," sacīja Smiltēns, skaidri paužot AS nostāju pret nākamo valdību, kas partiju apvienības ieskatā būs "nestabila, valsts drošību un starptautisko reputāciju vājinoša valdība ar [Zaļo un zemnieku savienības politiķa Aivara] Lemberga izšķirošu ietekmi".

Ņemot vērā gaidāmās izmaiņas valdībā, gaidāmas arī pārmaiņas parlamentā – no izmaiņām Saeimas komisiju vadībā līdz priekšsēdētājam. Jau izskanējis, ka Saeimas spīkera amatu varētu ieņemt Zaļo un zemnieku savienības politiķis.

Vaicāts, kad varētu sekot Saeimas priekšsēdētāja nomaiņa, Smiltēns pauda savas aizdomas, ka tas varētu notikt pēc nākamās valdības apstiprināšanas. "Ja man sešas reizes draudēja ar to, ka es varētu zaudēt amatu, lai es piekrītu legalizēt šo 52 balsu koalīciju ["Jaunā Vienotība", Zaļo un zemnieku savienība, "Progresīvie"], tad es saku – ņemiet manu amatu. Es labāk atdodu amatu, bet aizstāvu vērtības," bilda Smiltēns.

Tāpat politiķis norādīja, ka AS lēmums neiesaistīties jaunajā koalīcijā bija "ārkārtīgi smags, bet pilnīgi pareizs".

Smiltēns sacīja: "To apstiprina tas, ka neesmu saņēmis nevienu vēstuli no cilvēkiem, kas par mani vai "Apvienoto sarakstu" ir balsojuši, kas teiktu, ka lēmums neiet Lemberga koalīcijā būtu nepareizs. (..) Stagnācija ir dinamika, 52 ir vairāk nekā 54 – tas ir absolūts absurds. Pie tam četrus mēnešus vienīgais, par ko bija runa, kādā veidā "Jaunajai Vienotībai" un "Progresīvajiem" kopā legalizēt un atmazgāt Aivaru Lembergu."

KONTEKSTS:

Nākamo valdību veidos trīs politiskie spēki – parlamentā lielākā frakcija "Jaunā Vienotība" un līdz šim opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Progresīvie".

Šādai koalīcijai būtu 52 balsis, Siliņa atzīst, ka Saeimā būs nepieciešama disciplīna. Koalīciju varētu atbalstīt neatkarīgais deputāts Oļegs Burovs.

Opozīcijā atstāti līdzšinējie koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts". "Apvienotais saraksts" dalību Siliņas valdībā noraidīja, paziņojot, ka neatbalstīs "nestabilu, valsts drošību un starptautisko reputāciju vājinošu valdību ar [ZZS politiķa Aivara] Lemberga izšķirošu ietekmi", savukārt Nacionālā apvienība paziņoja, ka ar "Progresīvajiem" valdībā kopā nestrādās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti