Dienas ziņas

Ludzas novadā darbu sāk jauna saules elektrostacija

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pašvaldības gatavojas gaidāmajai apkures sezonai

Pašvaldības un tirgotāji lēš – nākamajā apkures sezona tarifi nebūs tik augsti

Lai arī šobrīd apkures sezona daudziem vēl nav aktuālo jautājumu klāstā, pašvaldības lēnām sāk gatavoties jaunajai apkures sezonai. Šā brīža aplēses liecina, ka šajā gadā izmaksas nebūs tik lielas kā iepriekšējā sezonā.

Valmieras novadā lēš – lai arī iedzīvotāju maksātspēja ir samazinājusies, lielu parādu šobrīd nav.

SIA "Valmieras namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Andris Kabraks pastāstīja, ka uzņēmums pirms apkures sezonas bija nobažījies, "ka situācija būs krietni smagāka, bet dabā izrādījās, ka nav nemaz nekas tāds ārkārtējs, salīdzinot ar citām apkures sezonām".

Parādu palielināšanos nejūt arī citās pašvaldībās, atzīst Pašvaldību savienībā, norādot – lai arī izmaksas pieauga, būtiski palīdzēja valsts atbalsts.

"Izskatās jau arī, ka kapitālsabiedrības saistībā ar siltumapgādi būs gatavas arī nākamajam apkures sezonas periodam," secināja Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis Aino Salmiņš.

Valmierā centrālās apkures siltumenerģijas ražotājs norādīja uz kopējo tendenci šobrīd visās pašvaldībās – šķelda jaunajai sezonai vēl netiek iegādāta, jo vēl tiek pētīta situācija tirgū.

"Mēs skatāmies uz tirgus stāvokli. Ja tirgus stāvoklis ir nestabils, tas nozīmē kaut kādas tirgus svārstības vai kaut ko tamlīdzīgu, mēs nedaudz nogaidām, un parasti līdz šim ir bijis tā, ka tā nogaidīšana atmaksājas," stāstīja "Advent" projektu vadītājs Mārcis Smalkais.

To, kādas būs gala izmaksas jaunajai apkures sezonai, vēl nav iespējams prognozēt, tomēr arī kurināmā  tirgotāji norādīja, ka tādas summas, kā bija aizvadītajā gadā, nevajadzētu sasniegt.

Tirgotāji skaidroja, ka šobrīd ar šķeldu vienas megavatstundas izmaksas ir vidēji 26 eiro, aizvadītā gada augstāka cena bija 45 eiro.

Pašvaldības šobrīd pamazām izsludina iepirkuma cenu aptaujas.

"Valsts atbalsts nākamajai apkures sezonai būs ievērojami mazāks, piemēram, pagājušā gadā valsts sedza energoresursu sadārdzinājumu fiziskām un juridiskām personām ap 426 miljonu eiro apmērā, bet šinī apkures sezonā tas samazinājums varētu būt orientējoši līdz 100 miljoniem eiro. Ja mēs runājam, piemēram, par centralizēto siltumapgādi, kur pagājušajā gadā bija noamortizēti šie izcenojumi, tad no tiām 78 500 mājsaimniecībām, kas saņēma centralizēto siltumapgādi, iespējams, ka valsts atbalsts sasniegs 35 000," sprieda Aino Salmiņš.

Ja pieaugs arī elektrības cenas, tad būšot virkne mājsaimniecību, kurām, iespējams, būs jāmaksā pat vairāk nekā aizvadītajā gadā, neskatoties uz to, ka izmaksas kurināmā iegādē ir samazinājušās, lēš eksperti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti