NATO kaujas grupas pārvietošanās laikā uz un no mācībām Igaunijā var būt apgrūtināta satiksme

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa no 6. līdz 21. maijam piedalīsies lielākajās ikgadējās Igaunijas Aizsardzības spēku mācībās "Spring Storm 2024". Pārvietošanās laikā var būt traucēta satiksme uz Tallinas šosejas.

Mācību galvenais uzdevums ir īstenot sadarbību ar sabiedrotajiem NATO komandpakļautības ietvaros.

"Spring Storm 2024" ir daļa no plašāka mēroga mācību "Steadfast Defender 24" otrās fāzes, un tajās galvenā uzmanība tiks pievērsta NATO sabiedroto spēku pastiprinājuma izvietošanas izmantošanai visās jomās, izceļot alianses vienotību.

Kaujas grupas dalība šajās mācībās ir gatavības apliecinājums, kas stiprina NATO apņemšanos sargāt Latvijas drošību, stabilitāti un teritoriālo integritāti, norādīja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Mācībās piedalīsies vairāk nekā 14 000 dalībnieku no 13 NATO dalībvalstīm ar 300 dažāda veida bruņutehnikas vienībām.

Militāro mācību laikā notiks militārā autotransporta kolonnu pārvietošanās pa autoceļu A1 ceļa posmā Ādaži – Ainaži – Ādaži, kas var īslaicīgi kavēt satiksmes plūsmu. Nacionālie Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties notiekošajām aktivitātēm, kuras ir vērstas uz valsts nacionālās aizsardzības un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.

KONTEKSTS:

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa stiprina Latvijas aizsardzību un šobrīd to veido vairāk nekā 1900 karavīri no  Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti