Dienas ziņas

Uz Ukrainu varētu nosūtīt dronu koalīcijas instruktoru

Dienas ziņas

Biedrība "Tavi draugi" atvērusi labdarības veikalu

Torņakalnā slēgto pārvadu ļaus šķērsot gājējiem un auto līdz 5 tonnām

Torņakalnā slēgto dzelzceļa pārvadu ļaus šķērsot gājējiem un auto līdz 5 tonnām

Rīgā satiksmes pārvadu Torņakalnā, Altonavas ielā, ko drošības apsvērumu dēļ slēdza naktī uz piektdienu, tomēr ļaus šķērsot gājējiem un transportam, kas nav smagāks par piecām tonnām. Tikmēr tuvāko nedēļu laikā gaida pirmās padziļinātās ekspertīzes rezultātus par pārvada drošību. Tilta slēgšana radīja gan sastrēgumus, gan neērtības iedzīvotājiem.

Torņakalnā slēgto dzelzceļa pārvadu ļaus šķērsot gājējiem un auto līdz 5 tonnām
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Torņakalnā, Altonavas ielā, naktī uz piektdienu, 5. aprīli, dažas minūtes pirms pusnakts abos pārvada galos tika uzlikta zīme, kas to šķērsot ar auto liedz. Tāpat tilts slēgts arī gājējiem un riteņbraucējiem. Pie darba ķērās pašvaldības policija.

Tomēr piektdienas pēcpusdienā Rīgas dome Latvijas Radio informēja, satiksmi pār pārvadu Torņakalnā atklās šovakar plkst.18. Pārvadu drīkstēs šķērsot gājēji un transports svarā līdz piecām tonnām.

Sabiedriskajam transportam tilts joprojām būs slēgts un nāksies braukt pa apkārtceļiem.

Šāds lēmums pieņemts pēc pirmreizējās satiksmes pārvada vizuālās apskates un vispārējās inspekcijas. Tostarp speciālā inspekcija tiks veikta tuvāko trīs nedēļu laikā.

Iedzīvotājiem neērtības

Pēkšņā tilta slēgšana radīja apjukumu gan autobraucējos, gan iedzīvotājos.

"Mums visi domā caur vienu vietu. Loģikas nav!"

"Man te skaistas gaismiņas zilas, lai es naktī negulētu."

"Sazvanīju visus tos, kas ir tanī pusē, lai viņi var normāli rīt bērnus vest, lai neiebrauc auzās, lai sagatavojas."

"Liekas, ka būs lielāki sastrēgumi uz Ulmaņa gatves. Pilnīgi noteikti, jo šis ir diezgan biežs ceļš pataisno uz Mārupi, bet drošība pirmajā vietā. Labāk, lai sataisa, nekā kaut kādas ziepes notiek."

"Būs iemesls saremontēt. [Notikušo] vērtēju negatīvi. Tāpēc, ka man jāiet ar kājām."

"Grūti jau ir. Man autobuss tur gāja."

"Jā, šis tilts satiksmei ir svarīgs. Uz Ziepniekkalnu, protams, var aizbraukt pa to otru pārvadu, bet pa šo brauc uz Mārupi un Bieriņiem. Pār to visu laiku esmu braukusi, arī meita un vīrs. Cilvēkiem nāksies braukt pa apvedceļu."

Inspicē pārvadu

Pēkšņo lēmumu tiltu slēgt Rīgas domē pamatoja ar ceturtdien saņemto ziņojumu. Apsekojot tiltu, eksperti atklāja, ka plaisas padziļinājušās.

"Tur nav stieņu, tas ir arkveida tilts, kas turas uz savu svaru, tas var beigties ar sliktām sekām. Plaisas jau bija, ir jaunas un lielākas. Un tika pieņemts lēmums, ka ekspluatēt tiltu bez papildu apsekošanas un ekspertīzes nedrīkst. Drošība ir pirmajā vietā! Mēs neriskēsim ar dzīvībām," sacīja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks ("Jaunā Vienotība").

Tas, cik drošs ir tilts un ko darīt ar satiksmi, būs zināms tuvāko nedēļu laikā. "Ārtelpas un mobilitātes departaments jau ir sazinājies ar uzņēmumu, kas veic šo inspekciju, vienojušies par inspekcijas veikšanu. Un šodien jau principā tiek uzsākti šie inspekcijas veikšanas darbi.

Plānotais inspekcijas veikšanas termiņš ir aptuveni divas–trīs nedēļas. Iespējams, nedēļas laikā jau varētu būt pirmā informācija par konstatētajiem bojājumiem.

Pats galvenais ir šī speciālista sniegtā informācija par to, kas ir šis konstatētais defekts, vai tas ir bīstams vai nav bīstams un kādas ir nepieciešamās papildu darbības, lai varētu nodrošināt drošu satiksmes kustību. Balstoties uz speciālistu sniegto informāciju un rekomendācijām, tad departaments lems par tālākajām darbībām," Latvijas Radio sacīja Rīgas dome Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Andrejs Urtāns.

Plaisa atklāta tilta apakšējā daļā. To noteikti vajadzēs remontēt, taču pagaidām nav zināms, cik nopietns remonts būs nepieciešams.

Domā par dzelzceļa pārbrauktuvi 

Pirms 114 gadiem celtais tilts ir unikāls monolītā betona tilts. "Eiropā otrais. Šis ir unikāls kultūras mantojums saglabājies cauri kariem. Jā, arī tanku cīņas te notikušas," zināja stāstīt Rīgas domes deputāts, Torņakalna attīstības biedrības vadītājs Valdis Gavars (Nacionālā apvienība, Latvijas Reģionu apvienība).

Tilta slēgšana radīja spekulācijas par tā nojaukšanu, ko domē gan noraida. Cīņas ar "Rail Baltica" gan jau esot izcīnītas, un tilta nāves spriedums atcelts. Par pārvada saglabāšanu iepriekš aktīvi iesaistījušies vietējie iedzīvotāji.

Taču, gaidot risinājumu, iedzīvotājiem ar sabiedrisko transportu jāmēro garāks ceļš. 

Paralēli Rīgas dome plāno ierīkot pagaidu pārbrauktuvi, jo teritorija atrodas starp divām dzelzceļa līnijām – Jelgavas un Jūrmalas.

"Ja šis ievilksies un mums būs jāslēdz tilts uz ilgu laiku uz remontu, esam jau uzsākuši sarunas ar "Latvijas dzelzceļu" par pārbrauktuves izveidošanu. Jo skaidrs, ka risinājums vajadzīgs," sacīja Pulks.

Vēl pastāv iespēja, ka tiltu ļaus šķērsot tikai vieglajam transportam. Taču jebkurā gadījumā, braucot uz Mārupi un no tās, ir jārēķinās ar pamatīgiem sastrēgumiem.


Slēgtā pārvada dēļ Pārdaugavā mainīti 25., 55. un 56. autobusa maršruti, kas tagad kursē gar Stradiņa slimnīcu.

25. maršruta autobusu kustību organizē:

  • virzienā uz Abrenes ielu pa maršrutu līdz Tēriņu ielai, tālāk pa Tēriņu ielu, Robežu ielu, O.Vācieša ielu, Kārļa Ulmaņa gatvi, Liepājas ielu, Mārupes ielu, Ojāra Vācieša ielu, Mazo Nometņu ielu, Bāriņu ielu un tālāk pa maršrutu. Maršruts neapkalpos pieturu "Ārlavas iela" (Tēriņu ielā) un "Tukuma iela" (Mārupes ielā), bet apvedceļā apstāsies pagaidu pieturā "Ārlavas iela" (uz Robežu ielas), "Paula Stradiņa slimnīca" (Liepājas ielā), "Mārupes iela" (Liepājas ielā), "Saules aleja" (Mārupes ielā).
  • virzienā uz Mārupi un Tīraini pa maršrutu līdz Bāriņu ielai, tālāk pa Bāriņu ielu, Mazo Nometņu ielu, Ojāra Vācieša ielu, Mārupes ielu, Liepājas ielu, Kārļa Ulmaņa gatvi, Ojāra Vācieša ielu, Asītes ielu, Tēriņu ielu un tālāk pa maršrutu. Maršruts neapkalpos pieturu "Tukuma iela" (Mārupes ielā) un "Ārlavas iela" (Tēriņu ielā), bet apvedceļā apstāsies pieturā "Saules aleja" (Mārupes ielā), "Mārupes iela" (Liepājas ielā), "Paula Stradiņa slimnīca" (Liepājas ielā), pagaidu pieturā "Ārlavas iela" (Asītes ielā).

55. maršruta autobusu kustību organizē:

  • virzienā uz Abrenes ielu pa maršrutu līdz Tēriņu ielai, tālāk pa Tēriņu ielu, Robežu ielu, O.Vācieša ielu, Kārļa Ulmaņa gatvi, Liepājas ielu, Mārupes ielu un tālāk pa maršrutu.Maršruts neapkalpos pieturu  "Ārlavas iela" (Tēriņu ielā), "Saules aleja" (Mārupes ielā), bet apvedceļā apstāsies pagaidu pieturā "Ārlavas iela" (uz Robežu ielas), "Paula Stradiņa slimnīca" (Liepājas ielā).
  • virzienā uz Jaunmārupi pa maršrutu līdz Mārupes ielai, tālāk pa Mārupes ielu, Liepājas ielu, Kārļa Ulmaņa gatvi, Ojāra Vācieša ielu, Kantora ielu un tālāk pa maršrutu.Maršruts neapkalpos pieturu  "Saules aleja" (Mārupes ielā), "Ārlavas iela" (Tēriņu ielā), bet apvedceļā apstāsies pieturā "Mārupes iela" (Liepājas ielā), "Paula Stradiņa slimnīca" (Liepājas ielā), pagaidu pieturā Kantora ielas sākumā.

56. maršruta autobusu kustību organizē:

  • virzienā uz Daugavgrīvu pa maršrutu līdz Tēriņu ielai, tālāk pa Tēriņu ielu, Robežu ielu, O.Vācieša ielu, Kārļa Ulmaņa gatvi, Liepājas ielu, Mārupes ielu, un tālāk pa maršrutu. Maršruts neapkalpos pieturu  "Ārlavas iela" (Tēriņu ielā), "Saules aleja" (Mārupes ielā), bet apvedceļā apstāsies pagaidu pieturā "Ārlavas iela" (uz Robežu ielas), "Paula Stradiņa slimnīca" (Liepājas ielā).
  • virzienā uz Ziepniekkalnu pa maršrutu līdz Mārupes ielai, tālāk pa Mārupes ielu, Liepājas ielu, Kārļa Ulmaņa gatvi, Ojāra Vācieša ielu, Asītes ielu, Tēriņu ielu un tālāk pa maršrutu. Maršruts neapkalpos pieturu  "Saules aleja" (Mārupes ielā), "Ārlavas iela" (Tēriņu ielā), bet apvedceļā apstāsies pieturā "Mārupes iela" (Liepājas ielā), "Paula Stradiņa slimnīca" (Liepājas ielā), pagaidu pieturā "Ārlavas iela" (Asītes ielā).
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti