VIDEO: Vairas Vīķes-Freibergas lekcija RSU «Latvijas ceļš uz NATO: diplomātija, drosme un ārējo apdraudējumu pārvarēšana»

Šogad aprit 20 gadi, kopš Latvija ir pilntiesīga NATO dalībvalsts. Atzīmējot šo gadskārtu, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga Rīgas Stradiņa universitātē sniedza lekciju "Latvijas ceļš uz NATO: diplomātija, drosme un ārējo apdraudējumu pārvarēšana".

Lekcijas mērķis ir studentiem, akadēmiskajam personālam, jaunajiem diplomātiem un arī plašākai auditorijai pastāstīt un atgādināt par pūlēm un ieguldīto darbu, lai Latvija kļūtu par pasaulē spēcīgākās militārās alianses dalībvalsti. Lekcija atspoguļoja arī Vairas Vīķes-Freibergas skatījumu uz notikumiem mūsdienās, balstoties eksprezidentes pieredzes bagātajā dzīvesgājumā un zināšanās.

Pēc lekcijas sekoja diskusija, kurā jautājumus varēja uzdot ikviens gan klātienē, gan tiešsaistē.

2002. gada pavasarī NATO samitā Prāgā oficiāli tika paziņots par Latvijas uzņemšanu pasaulē spēcīgākajā militārajā aliansē. Vaira Vīķe-Freiberga, tolaik Latvijas Valsts prezidente, bija oficiālās delegācijas vadītāja. Viņas runa šajā samitā joprojām ir viens no spilgtākajiem mirkļiem. Taču pirms šī vēsturiskā notikuma notika daudzas vizītes NATO dalībvalstīs un tikšanās ar NATO dalībvalstu augstākajām amatpersonām un militārpersonām. Ceļš uz šo mērķi Latvijai prasīja ne mazumu pūļu un gribasspēka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti