Dienas ziņas

Neredzīga sieviete Kuldīgā darina rokdarbus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Galvaspilsētā sāk savākt ziemas smiltis

Rīgā tuvojas putekļainais laiks – sāk tīrīt ielas pēc ziemas sezonas

Pavasarim tuvojoties, sniegs nokūst, taču pretslīdes materiāla atliekas paliek uz ceļiem, to malās un uz ietvēm. Rīgā sākti izkaisītā maisījuma palieku savākšanas darbi. Tie gan nenorit pilnā sparā, jo to plānošanu ietekmē laikapstākļu prognoze, kas liecina, ka ziema vēl nav beigusies – vēl iespējams sals un pat sniegs. 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati liecina, ka patlaban Latvijas galvaspilsētā gaisa kvalitāte ir laba. Taču tipiskā un galvenā pavasara gaisa problēma vēl ir priekšā. Tie ir putekļi, kas paliek pāri no sāls un smilšu maisījuma. Ar vēju, arī automašīnu radītu, putekļi paceļas gaisā un cilvēki tos ieelpo.

LVĢMC Monitoringa daļas vides speciāliste Aleksandra Kaniščeva norādīja: "Tajos putekļos ir ļoti daudz dažādu piemaisījumu, jo putekļi ir tādi, uz tiem līp visādas lietas, vai nu tie ir kaut kādi policikliskie aromātiskie ogļūdeņraži, vai nu tie ir smagie metāli."

Patlaban Rīgas ielās smiltis savāktas apmēram 30 kilometru garumā un 3000 kvadrātmetros zaļās zonas. Tas izmaksājis gandrīz 30 000 eiro.

"Šobrīd prioritātes ir sabiedriskā transporta pieturvietas, zaļās zonas, ietves, ko pašvaldība ziemā tīrījusi, protams, tam seko velojoslas. Protams, centra ielas, maģistrālās ielas, kur sabiedriskais transports kursē, viss notiek pakāpeniski," atzīmēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Lelde Rudzika.

Ir ielas, kuras notīrītas pilnībā, un ir arī tādas, kas sakoptas daļēji. Tīrīšanas darbi ar pilnu jaudu varētu sākties mēneša otrajā pusē vai beigās, jo to veikšanai nepieciešama stabila piecu grādu diennakts temperatūra. Pretējā gadījumā pēc mitrās tīrīšanas uz ceļa var veidoties apledojums.

Tiltus un pārvadus pašlaik tīrīt neplāno. Rudzika piebilda: "Tur arī vēl joprojām nakts laikā ir jānodrošina kaisīšana, un tas nebūtu īsti lietderīgi – pa dienu tīrīt un vakarā kaisīt."

Darba ir daudz, sacīja kāds tīrīšanas tehnikas vadītājs. Viņš gan atzina, ka ielas ir tīrākas nekā pirms gada. Darbi nenorit tik strauji, kā vēlētos, un viena kilometra notīrīšanai vajadzīga aptuveni stunda. Savāktais ir jāaizved uz izgāztuvi apmēram ik pēc trim stundām. Dienas laikā darba auto tiek piepildīts aptuveni trīs reizes. 

LVĢMC norādīja, ka gaisa kvalitāte galvaspilsētā uzlabojas.

Cilvēkiem šajā laikā labāk doties pastaigās parkos, nevis gar maģistrālajām ielām, kā arī ieteikts dienā neturēt vaļā logus, kas vērsti uz ielu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti