Par nelikumīgi iegūta teju miljona eiro legalizēšanu rosina apsūdzēt bijušo Nodrošinājuma valsts aģentūras amatpersonu un privātpersonu (precizēts)

Iekšējās drošības birojs (IDB) ierosinājis sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieku un privātpersonu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, informēja IDB.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā gūti pierādījumi, ka Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieks četru gadu laikā legalizējis vairāk nekā 740 000 eiro, savukārt privātpersona – vairāk nekā 130 000 eiro.

Precizējums

Informācijas avots precizē Nodrošinājuma valsts aģentūras statusu – tā ir iekšlietu ministra padotības iestāde, bijušais darbinieks nav Iekšlietu ministrijas amatpersona.

Vienlaikus ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas izmeklēšanu IDB izmeklēja arī citus Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieka izdarītos noziedzīgos nodarījumus, kas vērsti uz prettiesiska mantiska labuma gūšanu, par kuru izdarīšanu pirmās instances tiesa šo personu atzinusi par vainīgu, bet tiesas nolēmums šobrīd nav stājies likumīgā spēkā, pastāvot iespējai pusēm to pārsūdzēt.

Noziedzīgie nodarījumi bija saistīti ar darbu Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūrā.

Pēc noziedzīgo nodarījumu atklāšanas Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūra pārtrauca darba attiecības ar nodarbināto.

Lieta Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nosūtīta februāra beigās. 

IDB prokuratūru rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu pret Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieku un privātpersonu par Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu – noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu nozieguma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023. gadā kompetences ietvaros uzsācis 50 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 142 kriminālprocesos. Aizvadītajā gadā Iekšējās drošības birojs prokuratūrai nosūtījis 48 kriminālprocesus kriminālvajāšanas uzsākšanai par 98 noziedzīgiem nodarījumiem pret 72 personām – 56 Iekšlietu ministrijas padotības un pašvaldības policijas iestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kā arī 16 fiziskām personām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti