Dienas ziņas

Zemessardzes komandieris saņem brigādes ģenerāļa pakāpi

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Par neiztīrītām stāvvietām Rīgā piemēros sodus

Rīgā šonakt tīrīs piesnigušās stāvvietas ielu malās; par neizdarību līdz šim – sodīs uzņēmumu

Rīgas domē par neapmierinošiem uzskata to, kā no sniega tīra pilsētas ielu malās esošās autostāvvietas un sabiedriskā transporta pieturas. Uzņēmējam, ar kuru noslēgts līgums par šiem darbiem, tiks piemērots līgumsods, informēja domē. Naktī uz otrdienu, 5. decembri, vairākās ielās sola intensīvi tīrīt stāvvietas, tāpēc aicina automašīnas pārvietot no tām.

ĪSUMĀ:

  • Rīgas pilsētas izpilddirektors uz sanāksmi bija sasaucis atbildīgos par sniega tīrīšanu pilsētā.
  • Īsais secinājums – aizvadīto dienu laikā darbs nav noritējis perfekti.
  • Dome nav apmierināta ar tās iestāžu nolīgto uzņēmēju darbu.
  • Viņiem par neizdarību tiks piemēroti arī naudas sodi.

Rīgā ar ietvju un brauktuvju tīrību pilsētas izpilddirektors Jānis Lange pamatā ir apmierināts, bet par problemātisku aizvadīto dienu laikā izrādījusies autostāvvietu tīrība. "Mērķis nav mainījies. Mēs gribam būt prasīgs un uz rezultātu orientēts pasūtītājs. Izvērtējot apstākļus, ir tā, ka mēs neesam apmierināti ar to, kāda situācija ir pilsētās atsevišķās vietās," sacīja Lange.

Rīgas izpilddirektors Jānis Lange
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Sodīs par netīrīšanu

Rīgas dome informēja, ka neapmierinoši ir SIA "Rīgas satiksme" autostāvvietu tīrīšanas darbi, kā arī sabiedriskā transporta pieturvietu uzturēšana. Uzņēmējam, ar kuru noslēgts līgums par šiem darbiem, tiks piemērots līgumsods.

Pēc aizvadītajā nedēļā piedzīvotās ilgstošās snigšanas uzņēmējs SIA "Hagberg", ar kuru noslēgts līgums par pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" pieturvietu tīrīšanu, nav veicis līgumā paredzētos darbus. Par neizpildītajiem darbiem tiks piemērots līgumsods 10% apmērā no kopējās līguma summas jeb 100 000 eiro, kā arī tiks noteikti papildu sodi par neatbilstībām darbos.

Uzņēmējs šajā naktī apņēmies maksimāli attīrīt stāvvietas un izvest sniegu, sevišķi pievēršot uzmanību stāvvietām, kas novietotas gar tramvaja sliedēm. "Rīgas satiksme" papildus stāvvietu kopšanai lūgusi atbalstu Rīgas pašvaldības Teritorijas labiekārtošanas pārvaldei.

Rīgas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments (ĀMD) aizvadītajā nedēļā ir konstatējis neatbilstošu darbu izpildi 100 sabiedriskā transporta pieturvietās, atsevišķās vietās neatbilstības fiksētas pat vairākkārt. Par katru no nenotīrītajām pieturvietām darbu piemērots līgumsods.

Sola intensīvi tīrīt šonakt

Tikmēr "Rīgas satiksme" informēja, ka naktī uz otrdienu, 5. decembri, intensīvi tīrīs sniegu uzņēmuma apsaimniekotās autostāvvietās K. Barona, Tērbatas, Elizabetes, Mēness un Cēsu ielā, autostāvvietās posmā no K. Valdemāra ielas līdz Eksporta ielai. Tāpat, tiks tīrītas arī stāvvietas starp Valmieras un Avotu ielu ieskaitot, Antenas ielu un Balasta dambi.

Intensīvākie darbi būs laikā no plkst.20 līdz 6.

"Rīgas satiksme" aicina autovadītājus šajā posmā automašīnas nenovietot, jo tas būtiski apgrūtina autostāvvietu tīrīšanu.

Līdz šim brīdim iespēju robežās ir tīrītas stāvvietas 11. novembra krastmalā, 13. janvāra ielā pie Nacionālās operas, Aspazijas bulvārī, Stabu ielā un Bruņinieku ielā.

Ņemot vērā lielo sniega apjomu, domā par papildu pakalpojuma sniedzēja piesaisti, kas palīdzētu operatīvāk attīrīt autostāvvietas un izvest sniegu.

Kas jāzina šoferiem un auto īpašniekiem

Domē gan vērtēja, ka situācija pilsētas maģistrālajās un noslogotākajās ielās ir laba, un turpinās darbs pie 3. kategorijas ielu uzturēšanas. Iedzīvotājiem jārēķinās, ka pēc 3. kategorijas ielu tīrīšanas uz tām var būt piebraukts sniegs un ledus, taču nav pieļaujama risu veidošanās.

Automašīnu īpašniekiem ir jāatceras, ka automašīnas ielu malās ir jānovieto tā, lai tām garām varētu tikt gan sabiedriskais transports, gan ielu tīrīšanas tehnika. Ja automašīna ilgstoši, tas ir, vismaz trīs diennaktis nav pārvietota, transportlīdzekļa īpašniekam ir pienākums satīrīt sniegu ap savu auto, novietojot to ielas vai ietves malā tā, lai tas netraucētu gājējiem. Ja tas netiek ievērots, var saņemt sodu.

Autovadītājiem arī jārēķinās, ka atsevišķās ielās visas ziemas garumā var parādīties īslaicīgas apstāšanās un stāvēšanas aizlieguma zīmes, lai varētu veikt brauktuves attīrīšanu no sniega un sniega izvešanu. Autovadītāji ir lūgti ievērot apstāšanās un stāvēšanas aizliegumu, lai darbi varētu noritēt bez aizķeršanās. Ja automašīnas netiks pārvietotas, tās var tikt evakuētas.

Kavē satiksmi

Iespējams, tieši netīrīto autostāvvietu dēļ nedēļas nogalē radās gadījums, kur pārāk tuvu sliedēm novietota auto dēļ uz vairākām stundām kavējās tramvaju satiksme.

"Vadītājam, izkāpjot no transportlīdzekļa, ir jāapskatās, kā viņš ir noparkojis savu automašīnu. Ja viņš redz, ka tramvajs nevar pabraukt garām, tad, protams, nevajadzētu automašīnu atstāt. Atbildība ir gan vienam, gan, protams, ir jāatbild arī pakalpojuma sniedzējam, kurš nav notīrījis maksas stāvvietu," sacīja "Rīgas satiksmes" valdes loceklis Jānis Golubevs.

"Rīgas satiksmes" valdes loceklis Jānis Golubevs
00:00 / 00:18
Lejuplādēt

Sarežģītas sniega tīrīšanai izrādījušās tā saucamās trešās kategorijas jeb mazākas ielas. Tur ilgstoši stāvošu automašīnu dēļ ir apgrūtināta sniega tīrīšana.

"Arī pašvaldības policija aktīvāk brīdinās autovadītājus par to, ka viņiem ir pienākums notīrīt ap mašīnu, ja viņi tur automašīnu vairāk nekā trīs dienas. Un arī brīdināt par to, ka notiks ceļu tīrīšana un attiecīgi, lai varētu autovadītājs pārvietot šo automašīnu," sacīja Lange.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti