Panorāma

RAKUS ārstes lietu lūdz pārkvalificēt par kriminālprocesu

Panorāma

Panorāma

Rēzeknes domniekiem jauna taktika – atturēties

Rēzeknes domes koalīcijai jauna taktika – balsojumos atturēties

Rēzeknes domes pozīcijas deputāti nākuši klajā ar jaunu taktiku – atturēties no lēmumu pieņemšanas, tā pēc divām komiteju sēdēm konstatēja opozīcijas deputāti.

ĪSUMĀ:

  • Rēzeknes dome nesanāca uz sēdi trīs reizes – valdošā partija cerēja uz domes atlaišanu.
  • Ministre to neierosināja, bet piedāvāja ļaut atsaukt deputātu par sēžu kavējumiem.
  • Tad Rēzeknes dome tomēr sanāca uz sēdi.
  • Tagad opozīcija novēroja – komitejās koalīcija atturas un nepieņem lēmumus.
  • Pirmdien nav izlemts par dzīvokļu īres līgumu pagarināšanu un algām peldēšanas treneriem.   
  • Opozīcijas deputāts: Viņi spēlē, lai neviena lēmuma nebūtu un domes sēde nenotiktu.

Pašvaldībā nesniedza skaidrojumu, no kādiem līdzekļiem tiks maksāts treneriem, kas pilsētas skolu otrklasniekiem māca peldētprasmi. Tāpat arī iebuksējusi līgumu pagarināšana ar pašvaldības dzīvokļu īrniekiem. Par abiem jautājumiem pirmdien, 4. decembrī, bija jālemj pašvaldības komiteju sēdēs.  

Vienā no komiteju sēdēm bija jālemj par trīs dzīvokļiem – vai turpināt īres līgumus. Deputātu vairākums atturējās.

"Kāds lēmums pieņemts, tāds pieņemts. Līdz ar to mēs virzīsim atkārtoti uz jaunu komiteju. Bet faktiski viņi var turpināt dzīvot, kamēr nebūs pieņemts jauns lēmums. Neviens nevienu neizliks no dzīvokļiem," skaidroja Rēzeknes Pilsētplānošanas un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs.

Opozīcijas deputāte Ināra Groce ("Apvienotais saraksts") stāstīja – sēde noritēja pāris minūšu laikā.

Komitejas vadītāju, deputāti Olgu Strodi no "Kopā Latvijai" pirmdien LTV neizdevās sazvanīt.

Līdzīgi īsa un neproduktīva pirmdien bija arī otra – Finanšu komitejas sēde. Pašvaldības deputāti nevarēja sadalīt mērķdotāciju peldēšanas nodarbībām.

Darbadienu pirmajā pusē Rēzeknes pilsētas peldbaseinā trenējas sākumskolēni, kas tikai apgūst peldētprasmi. "Tās ir pirmās prasmes. Dažs ir pirmo reizi baseinā ticis. Peldēšana ir ļoti svarīgi bērniem," uzsvēra Rēzeknes pilsētas peldbaseina klientu apkalpošanas speciāliste Elita Siņicina.

Rēzeknes pilsētas peldbaseins šogad darbu uzsāka novembrī – vēlāk, nekā ierasts. Peldētprasmes nodarbības mēneša garumā izpalika ne tikai pilsētas, bet arī novada bērniem. Rēzeknes novada pašvaldībā norādīja, ka no viņu skolām tie ir apmēram 400 bērni.

Tagad nodarbības norit, bet nav skaidrs, no kādiem līdzekļiem tiks segtas pilsētas bērnu treneru algas. Pirmdien tam bija jānovirza valsts mērķdotācija, bet vairākums deputātu atturējās.

Rēzeknes dome deputāts Jānis Zeltiņš ("Progresīvie") sacīja, ka "tā kolēģi spēlē savas spēlītes un vēlas izdarīt tā, lai neviens lēmums nav pieņemts, līdz ar to nākamceturtdien domes sēde nenotiek."

Bet deputāte Ināra Groce norādīja:

"Šobrīd tā ir spēle ar valsti – kurš kuru pārtrumpos. Tā ir jauna taktika, pozīcija droši vien gaida, kāds būs valdības lēmums vai rīcība uz šo taktiku.

Viņu cerība ir, ka būs domes atlaišana."

Pirmdien no lēmumu pieņemšanas atturējās teju visi deputāti, kas domē ievēlēti no saraksta, kuras līderis Aleksandrs Bartaševičs pirms mēneša atstādināts no domes priekšsēdētāja amata.

KONTEKSTS:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība") izdevusi rīkojumu par Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča ("Kopā Latvijai") atstādināšanu vairākus mēnešus pēc tam, kad tapa zināms, ka pašvaldība nonākusi smagā finansiālā situācijā. Rēzeknē valdošās partijas "Kopā Latvijai" valde uzskata, ka vienīgā pareizā reakcija uz Bartaševiča atstādināšanu būtu paātrināt domes atlaišanas procesu un gatavoties ārkārtas vēlēšanām, kas varētu notikt 2024. gadā un kurās partija noteikti startēšot.

Tādēļ partija "Kopā Latvijai" trīs reizes nav atnākusi uz domes sēdi, kā rezultātā tā nav notikusi. Tas savukārt dod tiesības Saeimai domi atstādināt, tomēr pašvaldību lietu ministre aicinājusi deputātus mandātus nolikt pašiem un rosināja Saeimai noteikt, ka var anulēt pašvaldības domes deputātu mandātu neattaisnoti kavētu sēžu gadījumā.

Tad pēc trim nenotikušām sēdēm trešdien, 29. novembrī, uz domes sēdi sanāca 12 no 13 vietvaras deputātiem. Līdz ar to bija pārliecinošs kvorums un deputāti varēja izskatīt vairāk nekā mēneša garumā iekrātos 28 jautājumus,

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti