«Re:Check»: Kā Krievijas mediji apmelo Latvijā dzīvojošo aktrisi Čulpanu Hamatovu

Krievijas mediji aizvadītajā nedēļā kārtējo reizi apmelojuši aktrisi Čulpanu Hamatovu, kura pēc Krievijas sāktā kara pret Ukrainu nosodīja Kremļa politiku un pārcēlās uz Latviju. Kā Krievijas propagandas mediji to dara, par to "Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check" melu un maldu apskatā.

Pēc Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā slavenā Krievijas aktrise un labdarības fonda "Dāvā dzīvību" dibinātāja nosodīja iebrukumu un pameta Krieviju. Hamatova pārcēlās uz dzīvi Latvijā un pievienojās Jaunajam Rīgas teātrim (JRT). Līdzīgi kā citi slaveni mākslinieki, kas nostājušies pret Kremli, viņa tūdaļ krita Krievijas propagandas mediju nežēlestībā.

Viena no jaunākajām viltus ziņām strauji izplatījās novembra beigās. Piemēram, kāds "YouTube" kanāls vēstīja: "Civilizētā Eiropa ar prieku pieņēma bēgli. Bet te Hamatova nolēma papusdienot Rīgas restorānā "Čemodāns". Taču viņu izdzina no restorāna par runāšanu krieviski. Viesmīlis izdzirdēja krievu valodu un atteicās apkalpot aktrisi."

Hamatova it kā esot sarīkojusi histēriju, izgāzusi ūdens glāzi un restorānu pametusi. Šim video "YouTube" ir 125 tūkstoši skatījumu.

Kāds cits blogeris pat stāstīja par aktrises it kā izraisītu kautiņu: "Viņa metusi kādam ar glāzi. Pēc viņu stāstītā, metās virsū jaunam darbiniekam, kurš nezina krievu valodu. Viņu palūdza aiziet, bet raksta pat, ka viņa sarīkoja tur kautiņu."

Tie visi ir meli. Vairākās ziņās ir atsauce uz portālu "Delfi", taču tur nekas tamlīdzīgs nav publicēts. Restorānā "Čemodāns" apstiprināja, ka šāda incidenta nav bijis un nosauca to par viltus ziņu. Arī pati Hamatova caur savu darbavietu apstiprināja, ka šādas situācijas nav bijis.

Pirmais šos melus publicējis kāds anonīms "Telegram" kanāls. Vēlāk līdzīgu tekstu pārpublicēja Rīgā dzimušais publicists Mihails Šahnazarovs, kuram "Telegram" ir 160 tūkstoši sekotāju. Martā viņš iekļauts Latvijai nevēlamo personu sarakstā par Krievijas īstenotās agresijas atbalstīšanu. Šos melus izplatījuši arī vairāki Krievijas mediji, piemēram, "Komsomoļskaja Pravda" un "Tsarjgrad TV". Daži pat pieļāvuši, ka tā varētu nebūt taisnība, taču šo piebildi ielikuši starp rindām, turpinot izplatīt nepatieso stāstu.

Šī nav pirmā reize, kad Krievijas medijos publicēti meli par aktrisi. Piemēram, martā tie ziņoja, ka aktrisei draud izmešana no Latvijas, jo viņai it kā būs jākārto valsts valodas eksāmens. Tā nebija taisnība. Prasība nokārtot valodas eksāmenu attiecās tikai uz bijušajiem Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kas savulaik pieņēmuši Krievijas pilsonību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti