Dienas ziņas

Draud izjukt tirdzniecības līgums starp ES un "Mercosur"

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Atklātas Policijas koledžas Izmeklētāju mācību centra telpas

Policijas koledžas Izmeklētāju mācību centram atklātas jaunas telpas

Valsts policijai šonedēļ aprit 105 gadi, un jubileja aizvadīta zīmīgi. Vispirms no rīta Valsts policijas koledžā zvērestu deva 130 topošie policijas darbinieki, kā arī godināja koledžas personālu un kadetus. Dienas turpinājumā atklāja arī Valsts policijas koledžas Izmeklētāju mācību centra vizuālo identitāti un jaunizveidotās telpas. Tajās jaunākās izmeklēšanas prakses apgūs darbinieki no dažādām tiesībsargājošām iestādēm.  

Valsts policijas koledžas Izmeklētāju mācību centrs ir profesionālās pilnveides izglītības iestāde, kur apmāca visu Latvijas tiesībsargājošo iestāžu darbiniekus. To sāka veidot 2021. gadā, un pagājušā gada vasarā sākās pirmie apmācību kursi.

Pērn centrā apmācīti aptuveni 800 darbinieki, un šogad jau vairāk nekā pusotrs tūkstotis.

"Pie mums mācās ne tikai policijas darbinieki. Jā, protams, viņu ir vairākums, jo 95% no izmeklētājiem ir policijas darbinieki, bet mums ir gan KNAB, gan Militārā policija, gan ieslodzījuma vietu pārvalde, prokuratūras pārstāvji," stāstīja Valsts policijas koledžas Izmeklētāju mācību centra vadītāja Lienīte Šikore.

Centrā apgūst prasmes noziegumu pierādījumu atrašanā, fiksēšanā, izņemšanā un uzglabāšanā gan interneta vidē, gan fiziskā vidē.

Piemēram, ir izveidots poligons–dzīvoklis, kurā tiek paslēpti datu nesēji, kriptovalūtu maki vai mazi datori, kurus meklē, izņem un nofiksē jau pieredzējuši izmeklētāji. To visu filmē un pēc tam ar apmācamajiem pārskata, lai analizētu kļūdas. Izmeklētāju mācību centra pasniedzēji ir profesionāļi dažādās tiesībsargājošās iestādēs, kuri uzaicināti sniegt lekcijas.

Tagad centrā ir atjaunotas arī auditorijas un izveidota moderna datorklase.

"Šeit darbojos arī kā pasniedzēja, un man ir liels prieks, ka šobrīd šāds izmeklētāju centrs ir izveidots, ka tas jau darbojas un reāli ir devis savu pienesumu izmeklētāju un arī citu tiesībsargājošo darbinieku izglītošanā," atzina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule.

Patlaban uz Izmeklētāju mācību centru tiek aicināti arī Policijas koledžas studenti, lai viņi iepazītu jaunākās tehnoloģijas un darba paņēmienus.

Izmeklēšanas mācību centrs būs svarīgs posms izmeklētāju kompetencē, jo liela daļa noziegumu notiek interneta vidē, kam daudzi tiesībsargājošo iestāžu darbinieki skolās gatavoti netika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti