Aizvadītajā nedēļā rīdzinieki 242 reizes policijai ziņojuši par netīrītiem jumtiem

Pēdējās nedēļas laikā sniegs Latvijā uzsnidzis bagātīgi, tāpēc gājējus īpaši var apdraudēt no jumta krītošas lāstekas un sniegs. Rīgā aizvadītajā nedēļā iedzīvotāji pašvaldības policijai par netīrītiem jumtiem un bīstamām lāstekām ziņojuši 242 reizes.

Par jumtu tīrību atbildīgi ir ēku apsaimniekotāji, un Rīgas domē (RD) stāsta, ka nav noteikts konkrēts datums, kad no sniega un lāstekām būtu jāatbrīvojas, tomēr tas ir jādara, lai novērstu jebkādus starpgadījumus un arī pasargātu jumta konstrukcijas.

Pašvaldības policija reaģē arī uz iedzīvotāju ziņojumiem, kuri pagājušonedēļ kopumā bijuši 242. 50 gadījumos apstiprinājies, ka jumtu nepieciešams notīrīt, savukārt vēl 50 gadījumos policija konstatējusi bīstamas lāstekas.

Domē atgādina, ka nožogojumus uz ietvēm atļauts uzstādīt īslaicīgi, kamēr notiek jumta tīrīšana.

RD projektu koordinatore Edīte Matuševiča skaidroja, ka šogad pilsētā ar traktoru vairāk nekā citus gadus pašvaldība tīra ietves: "Līdz ar to norobežojumi traucē ietves tīrīšanu. Namu īpašniekiem ir jāatceras, ka arī tad, kad viņi ir pabeiguši jumtu tīrīšanu un sniegs ir sabiris uz ietves vai brauktuves, viņiem tas ir jāsavāc tādā veidā, lai tas netraucētu ne gājējiem, ne braucējiem."

Par nenotīrītu jumtu var saņemt arī naudassodu, kas fiziskām personām ir līdz 350 eiro, bet juridiskām – līdz 1400 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti