Dienas ziņas

17 pašvaldībām grūtības, plānojot nākamā gada budžetu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Turpina meklēt Krāslavas novadā pazudušo sievieti ar meitiņu

Turpina meklēt Krāslavas pusē pazudušo sievieti ar trīsgadīgo meitu

Krāslavas novada Robežnieku pagastā kopš 1. oktobra bez vēsts pazudusi Svetlana Ižika kopā ar savu trīsgadīgo meitu Karīnu. Kaut arī sievietei ir nosliece uz klaiņošanu, tik ilgi ar radiniekiem viņa nav sazinājusies pirmo reizi. Dienestiem sadarbojoties, veiktas vairākas operatīvās meklēšanas darbības, taču bez panākumiem. Tagad sieviete un viņas meitiņa izsludinātas meklēšanā visā Latvijā. 

ĪSUMĀ:

  • 1. oktobrī Krāslavas novadā bez vēsts pazuda sieviete ar trīsgadīgu meitu.
  • Abām ir veselības problēmas; sieviete arī iepriekš, nevienam nesakot, mēdza nozust, bet tik ilgi pirmo reizi.
  • Krāslavas novada Sociālā dienesta redzeslokā sieviete nav nokļuvusi; deklarēta Daugavpilī.
  • Daugavpils bāriņtiesas lietvedībā atrodama administratīvā lieta saistībā ar māti.
  • Valsts policija pieļauj, ka sieviete ar meitu devusies Rīgas virzienā.

Svetlana Ižika ar savu trīs gadus veco meitiņu Karīnu pazudušas bez vēsts jau ceturto dienu un joprojām tiek meklētas. Pēdējā viņu atrašanās vieta ir Krāslavas novada Robežnieku pagasts, blakus Latvijas–Baltkrievijas robežai, kur abas viesojās sievietes vecāku saimniecībā.

Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirkņa priekšnieks Vladislavs Okuņevs norādīja, ka ciemošanās laikā 1. oktobrī Svetlana kopā ar savu meitu, nepaziņojot radiniekiem, pametusi šo vietu un devusies pagaidām nezināmā virzienā. "Pirmajā dienā ir paši veikuši aktīvus meklēšanas pasākumus. Ir apbraukājuši ciema ceļus, kā arī blakus esošos ciematus," pastāstīja Okuņevs.

Jau līdz šim bijušas vairākas reizes, kad, nevienu nebrīdinot, sieviete mainījusi savu dzīves vai atrašanās vietu,

taču tik ilgu laiku viņa nav devusi par sevi ziņu pirmo reizi, arī Valsts policijas palīdzība lūgta pirmo reizi. Gan Svetlanai, gan trīsgadīgajai meitenītei ir veselības problēmas.

"Veselības problēmas ir, bet ne tik ļoti nopietnas, lai viņas pašas sevi nespētu aprūpēt un lai nepieciešamības gadījumā nespētu griezties pie apkārtējiem pēc palīdzības," skaidroja policijas pārstāvis. "No radinieku puses ir saņemtas ziņas, ka viņa arī iepriekš ir bez teikšanas pametusi dzīvesvietu vai arī pēkšņi beigusi saziņu ar saviem radiniekiem."

Svetlana Ižika un Karīna Ižika
Svetlana Ižika un Karīna Ižika

Bāriņtiesā saistībā ar māti uzsākta administratīvā lieta

Lai arī pazudis trīsgadīgs bērns, sociālie dienesti un bāriņtiesas aicināja sazināties citai ar citu, un tā arī nesniedza konkrētu atbildi par dienestu atbildību un rīcību.

Krāslavas novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece Elita Trūle norādīja, ka sieviete ar meitu nav deklarētas Krāslavas novadā un nav iepriekš nokļuvušas šī sociālā dienesta redzeslokā.

"Mamma Svetlana ir deklarēta Daugavpils pilsētā un meitene, ja es nemaldos, Rīgā vai kaut kur.

Es nemāku pateikt, vai viņa tur dzīvo, jo mēs redzam, ka Daugavpilī arī kaut kādu palīdzību saņēmuši. Viņa nav pie mums deklarēta, un mēs arī nekur nelienam," sacīja Trūle.

Tikmēr Daugavpils pilsētas bāriņtiesā norādīja, ka bāriņtiesas lietvedībā saistībā ar māti ir administratīvā lieta, kas pārņemta no citas pašvaldības bāriņtiesas un nav saistīta ar bērnu: "Bāriņtiesa aizsargā bērna un aizgādnībā esošās personas tiesības un intereses un nav tiesīga izpaust bāriņtiesas rīcībā esošo informāciju."

Pagaidām brīvprātīgos meklēšanā neiesaistīs

Pagaidām meklēšanas darbos iesaistīt brīvprātīgos Valsts policija neplāno, taču, ņemot vērā, ka sieviete ir kopā ar nepilngadīgu bērnu, meklēšana izsludināta visā valstī, tāpat veikta tuvākās apkārtnes fiziska apsekošana.

"Apmeklējuši arī pamestās neapdzīvotās ēkas, mājas. Diemžēl bez rezultātiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir apsekojis apkārtni ar bezpilota lidaparātu kopā ar termokameru, diemžēl arī bez rezultātiem. Arī Valsts robežsardze piedalījās ar kinologu un suni un diemžēl arī bez rezultāta," pastāstīja Okuņevs.

Valsts policija pieļauj, ka šobrīd, visdrīzāk, sieviete ar meitu devusies Rīgas virzienā. Svetlana ir aptuveni 165 centimetrus gara, bija ģērbusies tumšās biksēs un jakā, savukārt viņas meitai Karīnai bija rozā krāsas cepurīte, sarkani brūna veste ar dzeltenām puķēm, tumšas bikses, jaka un rozā gumijas zābaki.

Ikviens, kura rīcībā ir informācija par mammas un meitas atrašanās vietu, aicināts zvanīt uz tālruni 67006734 vai 110.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti